Ваш логотип Києва - повне лайно!

8 февраля 2012, 16:16
0
4984
Ваш логотип Києва - повне лайно!

Про хід офіційного конкурсу на лого міста

У нас зараз спостерігається зрозуміла але плачевна реакція на будь які дії влади: «Все лайно! Всі падлюки!». При чому реакція поверхнево онлайнова - далі шуму та коментів рідко заходить. Але якщо погуглити методологію конкурсу логотипу Києва і об’єктивно оцінити - він у 10 разів прозоріше, ніж все що робила влада по брендингу міст і країни до того (згадаймо хоча б тіньовий конкурс промо України, в результаті якого з’явилось Сонечко або історію Спритка і Гарнюні). Владі закидають консерватизм та відсталість, а коли вона робить голосування через Фейсбук та смс - закидають те, що так ображають бабусь та заробляють на киянах 1 (!) гривню!

Прийом робіт тривав 2 місяці, відбір фіналістів робили професійні дизайнери та художники, шорт-лист відкритий, є місяць для обговорень. У мене набагато більше питань до професійних агенцій. Наскільки я розумію зі списка фіналістів, жодна з ТОП-10 агенцій чи дизайн студій не знайшла часу для того, щоб подати роботи. Так, для участі треба витратити немало ресурсів, а будь-який відкритий конкурс - це лотерея. В даній ситуації професіонал не має права бубніти. Хто заважав подати «саме те» рішення, якого гідне місто?

Світ не ідеальний. Наш логотип занадто дитячий, лист каштану поверхневий, Kyiv - You Will Come Back підходить будь-якому місту на букву «К» і т.д. Але з таким підходом неможливо обрати ні логотип, ні дружину, ні авто, навіть йогурт у супермаркеті. При чому більшість представлених лого на порядок вище того, що робить КМДА зараз. Чому немає протестів на вулицях проти архаїчного страхіття з Либіддю, з яким Київ зустрічатиме Євро? Ідеальне рішення, «саме те, якого гідне місто» гарантовано програє хорошому, яке втілене в життя.

Конкурс на «туристичний» логотип - ніщо, якщо на ньому все й закінчиться. Бренд це не лого. Бренд це не пункт призначення. Це розуміння власної унікальності та шлях донесення її до інших. До речі, з «туристичним» лого до Євро-2012 ми вже програли по часі - фізично не встигнуть втілити брендування. Що цікаво, всі три лідери голосування зараз не нові роботи - їм від 1 до 2 років, 2 рішення пропонувалися КМДА. Втратили рік. 

Потрібна системна, довготривала робота з брендом міста - впровадження навігації, комунальний благоустрій, розвиток культури сервісу, соціальна реклама, яка зробить Київ предметом гордості жителів і т.д. А логотип - лише частина цієї системи. Цікаво, чи буде нарешті створено єдиний орган, відділ, що стане центром відповідальності за роботу з брендом? Чи буде створено при ньому експертну раду з професіоналів брендингу - маркетологів, дизайнерів, рекламістів. А ще цікавіше - чи готові професіонали інвестувати свій час, чи обмежаться лише коментарями? Наша команда декларує про готовність безкоштовно прийняти участь в допрацюванні та покращені обраного лого. Досвід у нас є - startsinkyiv.org

Мені по-людськи шкода переможця конкурсу - його змішають з брудом у будь-якому випадку. Це ж так просто. А претенденти на владу в Києві, жовтополітичні ЗМІ й божевільні бабусі скажуть «який жах, яке лайно!». Уявіть  - сказати цій аудиторії, що символом амбітної технологічної компанії буде надкушене яблуко. Це ж негативний символ! Він же згниє! Він не пов'язаний з комп’ютерами! Він не серйозний! Він незрозумілий! Він біблейський, а в світі багато інших релігій! Він український, а компанія з Каліфорнії! Гівно!

Голосування за логотип триватиме 1 місяць. Є час для рішення. Але не для бла-бла-бла.

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Гости Корреспондента
ТЕГИ: Киев,Логотип Києва
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.