Ліс з бетонних хмарочосів

17 мая 2012, 12:11
український політик, народний депутат України 5-х скликань, міністр охорони довкілля та ядерної безпеки 1992-1998 рр.
0
1023

Уряд нищить туристичну привабливість України

Днями уряд благословив знищення міських парків, спростивши офіційну процедуру вирубки зелених насаджень. Тепер замість отримання відповідного ордеру в місцевих органах влади, забудовнику достатньо буде повідомити про початок робіт архітектурно-будівельну інспекцію. 

Стан справ в Україні з зеленими насадженнями, починаючи від лісів та закінчуючи міськими парками, такий же, як і з економікою, – все різко скорочується. Особливо страждають великі міста, які ще в 90-х роках потопали в зелені на заздрість європейцям. Приміром, екс-президент Франції Шарль де Голль, після відвідин Києва у 60-х роках, зазначив, що для нього не дивина парки у містах, але він ще не зустрічав місто – у парку. Саме таким де Голль та мільйони іноземних туристів запам'ятали той самий Київ, який не можна не любити.

Кабінет міністрів України не розуміє, що знищуючи історичні забудови та зелені насадження, він тим самим знищує туристичну привабливість Києва, Львова, Чернівців, сотень українських міст, а тим самим – економіку всієї України. Приміром, Прагу відвідує 15 млн туристів на рік при загальній чисельності населення Чехії в 10,3 млн, а Таллінн – 3 млн туристів при 1,3 млн населення в Естонії. Кожен турист залишає в цих країнах від 160 до 250 Євро щоденно. Це і є та сама фінансова підтримка національних економік, щодо необхідності якої наш Кабінет міністрів наголошує ледь не щоденно. Але виходить навпаки, – звітуючи про економічне піднесення, український уряд своїми діями руйнує привабливість України і для туристів, і для інвесторів. Позбавлені елементарного смаку офісні хмарочоси та VIP-будинки, як сарана, пожирають зелені зони, особливо в столиці.

Свіжа постанова КМУ – черговий внесок уряду у загромадження України гігантськими банальними конструкціями зі скла та бетону, які не тільки не спроможні зацікавити світ, а навпаки – будуть відлякувати туристів і від Києва, і від України.
Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Гости Корреспондента
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.