ГОП-СТОП

11 июня 2012, 13:55
соціальний експерт
0
1937

…повернувся економічно-вуличний рекет 90-х років

Останні два роки точиться суцільний тиск на малий та середній бізнес. Приватних підприємців заганяють в офіційний податковий кут, а ще більше – катують, шантажують відкритими «проханнями» про послуги та відкати. 

Українські підприємці й досі згадують обіцянки Віктора Януковича про 5 років податкових канікул…

Втім, натихо відбувається ще один рекет з шантажем, погрозами та подеколи психологічно-фізичним тиском на громадян. Йдеться про так званих вибивателів боргів, яких у нас величають колекторськими конторами.

Чомусь журналісти не звертають увагу на активізацію цих шахрайських фірм, що методами залякування, неприхованого тиску, почасти залучаючи бритоголових хлопців, вибивають борги в стилі вуличних гопників. У людей, котрі через «покращення вже сьогодні» ледь зводять кінці з кінцями, намагаються вибити останню копійчину.

Власне, а чому дивуватися? Деякі з вищих високопосадовців у молоді роки не гребували подібними методами. Що вже говорити про їх підопічних на зразок Допи та Гепи  і схожих  на них «керівників».

Дедалі частіше лунають скарги людей про посилення колекторського тиску. Причому часто-густо під руку колекторських псевдокомпаній потрапляють сторонні люди. Спочатку щодня отримують SMS-повідомлення, потім телефонні дзвінки, листи, а затим й молодиків, що, цілком можливо, єдине, що вміють, це «трясти» громадян.

Нинішній владі конче потрібні гроші під наступні вибори, тож подібна активізація має цілком логічне підґрунтя.   

А це значить, що доки країною керує кримінально-олігархічна влада, на місцях й надалі повсюдно будуть використовувати звичні для неї тортурні методи. Закони, як і Конституція України, поплічниками Януковича трактуються на власний розсуд. 

«Без суда и следствия»  невдовзі стане головним правилом,  яким керуватимуться чинуші й правоохоронці. Бо держава, в якій найвище керівництво вдається до відверто кримінальних методів управління, очолює корупцію та нищить права та свободи громадян, по-іншому діяти попросту не вміє. А отже вони приречені. І це лише питання часу.

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Гости Корреспондента
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.