І у Москві захищаю нашу мову

11 июля 2012, 07:56
Владелец страницы
Солдат ЗСУ
0
1053
І у Москві захищаю нашу мову

Держдума РФ повинна на законодавчому рівні надати можливість україномовним росіянам використовувати рідну мову в освіті та культурі

У Москві в ефірі телеканалу РБК, я звернувся до грамадян Росії, де зазначив, що російськомовному населенню  України ніхто ніколи не забороняв спілкуватися  російською, однак надавати їй статусу регіональної, а тим більше державної мови, на території України – це  вже занадто.

80% друкованих видань в Україні виходить російською мовою, 70% телепрограм транслюються без перекладу на українську мову, близько 260 народних депутатів з трибуни Верховної Ради виступають на російській, прем’єр-міністр Азаров 30 років проживає на території України і ніяк не може вивчити мову.

« Якщо б із трибуни Держдуми  хтось виступив на українській мові, як би до цього поставились в Росії?» - З цим питанням я звернувся до колишнього депутата  Держдуми РФ Костянтина Затуліна, але чіткої відповіді так і не отримав.

Чому 15 мільйонів українців, які проживають у Росії, позбавлені можливості ходити до українських шкіл, відвідувати українські бібліотеки. Їх права у Росії нікого не цікавлять. Натомість нам нав’язують російську мову.

Тоді і в Росії треба прийняти закон, який дозволяє регіонам з україномовним населенням вільно спілкуватись на рідній мові, навчати дітей в українських школах.

Закон про засади державної мовної політики було прийнято з низкою порушень.  Більшість народних депутатів не мали змоги внести правки до другого читання, бо влада «підсунула несподіванку у вигляді закону», не зважаючи на заяви керівника провладної фракції Єфремова про те, що закон розглядатимуть восени.

 

Відео - http://www.youtube.com/watch?v=EaM4T7Ot3eY&feature=g-upl
Олег Ляшко,

Лідер Радикальної Партії

www.liashko.ua

www.rpl.kiev.ua


Рубрика "Блоги читателей" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Гости Корреспондента
ТЕГИ: Москва,Ляшко,РПЛ,Радикальна партія,Ефремов,Олег Ляшко,liashko,oleg liashko,rpl,Затулін,Костянтин Затулін
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.