Поцілимо в Азарова цибулиною!

23 сентября 2012, 18:35
Владелец страницы
И.о. ректора Национального университета биоресурсов и природопользования Украины
0
1136

Фермери Херсонщини виростили сотні, тисячі тонн цибулі, що зберігається на полі. Проте, реалізувати її вони не можуть. Що або хто їм заважає?

Змушений звернутися із листом до Прем’єр-міністра України Миколи Азарова із проханням негайно розглянути ситуацію, яка склалася на Херсонщині та всьому Півдні України зі збутом овочів. На сьогодні, в районах Херсонської області – Каховському, Новостроїцькому, Генічеському, Іванівському, Цурюпинському, Білозерському та інших на полях зібрано великий врожай овочевих культур, зокрема, цибулі, помідорів, перцю, картоплі тощо. Тільки в Каховському районі фермери виростили сотні, тисячі тонн цибулі, що зберігається на полі. Проте, реалізувати її вони не можуть. Гуртова ціна цибулі знизилася до 50-60 копійок за кілограм, що в два рази менше собівартості. В цей час, у Києві кілограм цибулі коштує 2,5 гривні, а в деяких обласних центрах 3-4 гривні. Спроби фермерів продати овочі за межі України не увінчались успіхом. Реалізувати так необхідні українцям овочі в середині країни вони також не можуть. Овочеві ринки, перевалки, холодильники, які створювалися за допомогою Уряду, практично стоять пусті. Селян з їхньою продукцією в Київ, обласні центри, як правило, не допускають перекупники. Спроби фермерів звернутися до влади ситуацію не змінюють.

На мою думку, Уряд повинен спільно з обласними адміністраціями, відповідними радами терміново проаналізувати ситуацію, вжити заходів щодо порятунку продукції, вирощеної фермерами в такий важкий рік. Доцільно було б провести закупівлі для бюджетних установ, шкіл, лікарень, військових частин. Нині є можливість заготовити овочі для наших бюджетників – дітей, хворих, солдат по вигідним цінам, а не купувати через два-три місяці неякісну іноземну продукцію в три-чотири рази дорожче, ніж пропонують свої товаровиробники.

Також негайно слід вивчити кон’юнктуру міжнародних ринків, зокрема країн СНД – Росії, Казахстану та інших.

Страшна посуха, що спалила південь України, позбавила селян врожаю зернових та олійних культур. Якщо буде втрачений і врожай овочів, то це приведе до остаточного розорення селянських господарств. Фермери не зможуть розрахуватись з власниками орендних паїв. Це викличе велику соціальну напругу у селах Херсонщини, усього Півдня України.

Уряд перед виборами спеціально намагається утримати ціни на сільськогосподарську продукцію. Це зрозуміло. Але зневажати інтересами українських селян не можна.

Рубрика "Блоги читателей" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Гости Корреспондента
ТЕГИ: Азаров,Херсон,село,Ніколаєнко,овочі
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.