Горілка - замість пива?

13 мая 2013, 09:31
український політик, народний депутат України 5-х скликань, міністр охорони довкілля та ядерної безпеки 1992-1998 рр.
0
1488

«Свобода» допомагає владі нищити український завод «Оболонь» та приватні броварні

  • Свобода», яка на виборах йшла під гаслом «Змінити все на користь України!», нині у зв’язці з Партією регіонів намагається задушити єдине велике українське підприємство з виробництва пива та безалкогольних напоїв  – «Оболонь», а також десятки невеликих  приватних західноукраїнських броварень. Всі інші подібні заводи уже давно  стали власністю транснаціональних компаній або ж були викуплені російським капіталом.
  • Законопроекти №2876 та №2880, зареєстровані у парламенті 18 квітня, передбачають збільшення акцизу на пиво в 3 рази, - з 0,87 грн до 2,5 грн за 1 літр, --  а також спрямування 65%  від «пивного» акцизу – близько 4 млрд грн. на рік - на будівництво лікарень та інших закладів медицини. Ці заходи рекламуються в ЗМІ під обгорткою складової програми економічних реформ Президента, -- а саме, заохочення населення до здорового способу життя. Окрім «Свободи» й Партії регіонів, в списку авторів законопроекту присутні й інші опозиційні депутати від Фронту змін та «Батьківщини».
  • «Рятувати» розвалену вщент медицину, пустивши під ніж «Оболонь» - це унікальне  українське підприємство, яке може бути окрасою будь-якої країни, – такий же безглуздий захід, як і недавня пропозиція уряду поповнити держбюджет, збільшивши в шість разів фіксований сільськогосподарський податок на фермера.  Результат буде один і той же, -- парламент з урядом у чергове знищать національного виробника, який дає роботу тисячам громадян та спрямовує мільйонні податки в бюджет. Мені дещо зрозуміла логіка владної партії великого капіталу, яка в політиці намагається задовольнити лише власні економічні інтереси, -- саме тому у «регіоналів» знайшли притулок і безліч українофобів, -- від Табачника до Колєсніченка. Однак, що робить націоналістична «Свобода» в цій компанії ?
  •  Якщо «Свобода не знає, то УНП інформує: для транснаціональних та російських компаній з виробництва пива збільшення акцизів – це копійки, тоді як для українського виробника, який і так ледь животіє, - це остаточний удар по конкурентоспроможності та найкоротший шлях до банкрутства. Загалом, хотілося б зауважити «Свободі», що співробітничати з Партією регіонів в заходах із придушення українського заводу «Оболонь» – це все одно, що голосувати з Компартією проти видобутку сланцевого газу в Україні, сприяючи енергетичній монополії Кремля.
  • А якщо говорити про суть боротьби з алкоголізмом, то щоб зберегти здоров`я українців, «Свободі» потрібно боротися не з пивом, а з горілкою, доступність якої в Україні є аномально високою. Як зазначають експерти, один градус алкоголю в пиві обходиться споживачеві майже вдвічі дорожче, ніж у горілці. Якщо в Україні співвідношення вартості пляшки пива до пляшки горілки становить 1 до 5, то в країнах ЄС – 1 до 10. Чому б «Свободі» не запропонувати за прикладом країн Євросоюзу створити в Україні прогресивну систему оподаткування виробників алкогольних напоїв із врахуванням дози чистого алкоголю на одиницю продукції? Тоді б міцні напої стали б менш доступними, що сприяло б збереженню здоров`я українців. До того ж, за 21 рік незалежності так і не зроблено кроки, які дозволили б гранично жорстко регулювати «тіньовий ринок» міцних напоїв, а також різко обмежити самогоноваріння в селах. То де ж ваша логіка, панове захисники України, - невже суть цієї політики у кількості випитої українцями горілки?!   

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Гости Корреспондента
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.