Мер Луцька боїться показати зарплату

26 сентября 2013, 08:02
виконавчий директор Transparency International Ukraine - украінського представництва міжнародної неурядової організації по борот
0
708

Про те, як Луцьк засекречує та розсекречує інформацію

Починаючи ініціатииву "Декларації без декорацій" ми очікували на незаконні відмови в доступі до публічної інформації від державних установ. Але особливо «порадувала» нас Луцька міська рада, яка всупереч законодавству повністю засекретила відомості про доходи своїх працівників.

Під час моніторингу декларацій держслужбовців, наші активісти дізналися, що в Луцькій мерії створено документ, який обмежує доступ до інформації, безумовно, відкритої за чинним законодавством. Документ має назву «Перелік відомостей, що становлять службову інформацію у виконавчих органах Луцької міської ради». Розпорядження про визначення переліку таких відомостей 18 вересня 2013 року підписав міський голова Микола Романюк.  З юридичної точки зору цей документ суперечить Законам України «Про доступ до публічної інформації» та «Про засади запобігання та протидії корупції».

В список службової інформації потрапили: генеральний план міста, відомості про заробітну плату працівників, відомості, що містяться у деклараціях про доходи. На думку мерії розголошення цієї інформації може призвести до «порушення конституційних прав і свобод людини та громадянина, нанесення шкоди територіальній громаді, створення перешкод роботі муніципалітету» тощо. Цікаво, яким чином надання публічної та законної інформації перешкоджає роботі Луцької мерії?

Коротко про ініціативу

Не виключено, що рішення влади м. Луцьк викликане саме діяльністю місцевих активістів Національної моніторингової кампанії, які почали вивчати декларації держслужбовців та надсилати інформаційні запити до держустанов. Кожна така спроба засекречення інформації виглядає досить підозрілою, тож спонукає нас приділити ще більш пильну увагу отриманим відомостям.

Після того, як Transparency International Україна сповістила медіа про таку самодіяльність Луцької мерії, в мережі з’явилася інформація, про те, що мер Луцька пообіцяв "розсекретити" всю вищезгадану інформацію. Висновки пропоную зробити самим.

Під різними приводами відмовилися надати інформацію про статки власного керівництва: Державна служба статистики, Уряд Автономної Республіки Крим, Донецька міська рада. Крім того, Секретаріат Кабінету Міністрів України попросив додаткові 20 робочих днів аби обробити дані трьох осіб. 

Так, прозорість не дуже притаманна культурі українського політикуму, але якщо ми так прагнемо до Європи, нам вкрай необхідно зважати на правила відкритості світової політики.

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Гости Корреспондента
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.