$7 млрд. за газ, який Україна не купувала - що це?

27 января 2013, 20:08
Эксперт энергетического рынка
0
3907

Російський Газпром виставив Україні рахунок на $7 млрд. У зв’язку з цим виникає запитання - платити чи не платити?

Для порівняння: 

- $10,2 млрд. - рівно стільки перерахувала Україна Росії в 2012 році за імпортований газ.
- $1,2 млрд. заплатить Україна сінгапурській Keppel за дві бурових установки, здатних видобувати газ на великих глибинах.
- 846 млн. євро складає вартість будівництва LNG-терміналу;

І, насамкінець, $7 млрд. - це майже 1/6 запланованих доходів українського бюджету на 2013 рік. 

Хороший апетит у нашого північного сусіда, чи не так, якщо вони сподіваються отримати за "просто так" суму, за яку можна придбати 12 бурових установок або побудувати 6 LNG-терміналів.

Попри всю абсурдність подібних дій з боку російського Газпрому, вони мають чітку мету - деморалізувати, залякати і не дати можливості Україні нівелювати вплив газового монополіста. 

Саме підписана угода з Shell викликала таку бурхливу реакцію. Росія втрачає ринок збуту в країнах ЄС. І не хоче, щоб подібна історія повторилася з Україною. Тому кожен реальний крок, спрямований на зменшення імпорту газу з Росії, буде викликати гнівну реакцію Кремля. 

Що є позитивним в цій історії? 

По-перше, Україна не буде платити. Найімовірніше, справа буде розглядатися в міжнародному арбітражі і в нас є шанс добитися відміни дискримінаційного контракту.

По-друге, як влучно виразився Віктор Балога, подібні дії - найкраща агітація "за" Митний союз. І за все, що пов’язане з розширенням співробітництва на кшталт продажу ГТС і т.д. 

Прийшов час залишити в стороні всі розмови про лояльність офіційної Москви до України. Кремль цікавить лише бізнес, і ради його захисту вони готові на все. Навіть, на необдумані кроки. Такі, як рахунок на $7 млрд. за не викуплений газ. 
Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Бизнес-блоги
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.