Промисловість 5.0: екологічно чисте майбутнє вже зараз

09 лютого 2024, 12:17
Власник сторінки
0
13

Ми переживаємо нову революцію, яка, хоч і непомітно, але вже змінює наше уявлення про промисловість у бік стійкої та екологічної моделі.

Ми переживаємо нову революцію, яка, хоч і непомітно, але вже змінює наше уявлення про промисловість у бік стійкої та екологічної моделі. Хоча Індустрія 4.0 отримала широке визнання на ринку за інтеграцію низки передових методів і розумних технологій, вона є нездатною подолати проблему, яка впливала на світ протягом століть: неможливість поставити людину в центр механізованих процесів. Однак саме тут на заміну приходить Індустрія 5.0.

Як зазначає Європейська комісія, Індустрія 5.0 стане ключовим рушієм економічних та соціальних перетворень, що відбуваються на нашому континенті. Саме тому, щоб продовжувати розвиватися і рухатися до процвітання, компанії повинні очолити цифрові та екологічні перетворення, посилити людський фактор у промисловості та враховувати можливості нашої планети.

На відміну від Четвертої промислової революції, П'ята промислова революція покликана нагадати нам взяти зобов'язання використовувати більш стійкі джерела енергії. Насправді багато компаній вже впровадили ці види енергії у свою інфраструктуру. Наразі на зелену енергію вже припадає чверть кінцевої енергії, споживаної промисловим сектором, згідно зі звітом консалтингової компанії Opina 360.

Промисловість 5.0 прагне вивести свою попередницю на новий рівень і додати людський фактор до її основ – автоматизації та ефективності. Вона спирається на індивідуальну творчість і створює екосистему, в якій люди та розумні машини можуть співпрацювати без шкоди.

Європейська комісія визначає три фундаментальні принципи, які забезпечують цю нову промислову революцію: сталість, стійкість і централізація людського фактора в автоматизованих процесах.

Сталість, стійкість і людський фактор запорука нової індустрії

Промисловість 5.0 прагне до більш сталого майбутнього, де компанії можуть використовувати нові технології для скорочення викидів парникових газів, екологізації економіки та досягнення зеленого переходу. Таким чином, організації можуть переосмислити, як побудувати нові виробничі моделі, які дозволять їм досягти нових цілей, не завдаючи супутньої шкоди навколишньому середовищу.

Також Промисловість 5.0 зосереджується на підвищенні енергоефективності, щоб використовувати якомога менше енергії та досягати ідентичних або кращих результатів. Крім того, деякі країни вже впроваджують регуляторні заходи, які зобов'язують компанії бути більш ефективними та сталими.

З точки зору людиноцентризму, Промисловість 5.0 фокусується на результатах, яких люди можуть досягти за допомогою технологій. Прикладами є штучний інтелект (ШІ) або великі мовні моделі (ВММ), які дозволять підвищити ефективність та безпеку або знизити витрати. Впровадження цих технологій не замінить людську працю, а скоріше доповнить її, оскільки, як стверджує нова індустрія, вона є необхідною.

Врешті-решт, стійкість, або здатність долати негаразди, стала критично важливою для бізнесу сьогодні. Особливо це було продемонстровано після пандемії, яка показала вразливість і крихкість ланцюгів постачання по всьому світу.  Крім того, ми повинні пам'ятати, що стійкість це не лише операційний аспект, а й потенційна стратегічна перевага, яка дозволяє компаніям скористатися можливостями, коли їхні конкуренти менш підготовлені.

Майбутнє, яке чекає на нас

Промисловість 5.0 принесла з собою глибокі зміни в ставленні до технологій та їхніх можливостей. І роботодавці, і працівники повинні скористатися її перевагами, щоб вийти з попередніх концепцій, складених в минулому столітті.

Нова промислова революція це не лише нові технологічні інструменти. Це також використання об'єднаної сили людей і машин для створення інноваційних можливостей, розкриття людської цінності та сприяння нашому власному розвитку.

Промисловість 5.0 продовжуватиме впливати на нові галузі, як це вже відбулося у сфері відновлюваних джерел енергії. Ми зможемо побудувати квітуче майбутнє для нашої планети та для себе. Щоб досягти цього, необхідно сформувати глибоку етичну свідомість, щоб культивувати культуру, яка сприяє інноваціям, експериментам і людському добробуту. Тільки так ми зможемо рухатися в майбутнє і досягти зеленого переходу.

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Новости бизнеса
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.