"Укрцемент" пов'язує перспективи галузі з будівництвом цементобетонних доріг

15 вересня 2020, 13:24
Власник сторінки
0
466

Програма "Велике будівництво" і плани щодо збільшення частки цементобетонних доріг в Україні дають підстави сподіватися на зростання цементної галузі, повідомив директор Асоціації виробників цементу "

"Основною причиною для оптимізму є програма "Великого будівництва"... Це означатиме помітний приріст попиту на цемент, що дасть змогу вітчизняним компаніям збільшити кількість незадіяних резервних потужностей", - сказав він в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

Скільський уточнив, що на початку серпня Державний дорожній науково-дослідний інститут ім. Шульгіна спільно з "Укравтодором" представив концепцію та програму будівництва цементобетонних доріг в Україні, які передбачають збільшення кількості таких доріг із 1% до 5% протягом наступних п'яти років. За його словами, наразі відбувається процес затвердження цих документів відповідними центральними органами виконавчої влади.

Водночас він зазначив, що в Чехії частка таких доріг становить 22%, а в Німеччині - 42%.

Голова "Укрцементу" також розраховує на позитивний вплив на галузь ухваленого Верховною Радою 2 вересня в рамках євроінтеграції закону "Про надання будівельної продукції на ринку", який впроваджує положення 305-го регламенту Ради Європи щодо будівельних виробів. Скільський зазначив, що галузь гармонізувала національні та європейські стандарти ще три роки тому, але була змушена очікувати цього закону. Документ також вводить нові правила в галузі державного ринкового нагляду, які суттєво ускладнять фальсифікацію цементної продукції.

Крім того, керівник асоціації сподівається на розпочате на початку вересня Міжвідомчою комісією з міжнародної торгівлі розслідування імпорту в Україну портландцементу та цементного клінкеру з Туреччини. За його словами, цей імпорт зріс у 9 разів у 2019 році і в 13 разів у січні-серпні 2020 року до січня-серпня 2019 року, а за підсумками року може перевищити 1 млн тонн.

Голова "Укрцементу" пояснив таке зростання імпорту різким скороченням внутрішнього ринку Туреччини, сильним ослабленням ліри на тлі міцної гривні та простою морською логістикою і додав, що турецька цементна галузь вдесятеро більша за українську.

"Ринок в Україні не зростає, він уже третій рік поспіль коливається у межах 9,2-9,5 млн тонн, тому така деформація означає погіршення умов українських виробників, а це чотири великі промислові групи, дві з яких міжнародні", - сказав Скільський.

Він наголосив, що українські виробники зможуть легко замістити цей обсяг імпорту, що вони підтвердили після введення минулого року антидемпінгового мита на імпорт портландцементу та клінкеру з Росії, Білорусі та Молдови.

"Цементна галузь може нарощувати виробництво і далі, резерву потужностей вистачає щонайменше на 20% зростання. Питання в тому, чи є ринок для такого зростання", - заявив голова "Укрцементу".

Він уточнив, що на початку 2020 року було сподівання на 20% зростання, які показав будівельний ринок у 2019 році. Однак, пандемія внесла негативні корективи, і за 7 місяців цього року спад у будівництві вже становив 4,6%, зокрема в секторі житлового будівництва - 22%, а незначне зростання є лише в інфраструктурному будівництві, сказав Скільський.

Згідно з даними Держстату, виробництво портландцементу за 7 місяців цього року в Україні зросло на 3,7% - до 5,04 млн тонн, а клінкеру - на 1,5%, до 3,9 млн тонн, зокрема у липні-2020 до липня-2019 зростання становило відповідно 5,9% і 12,2%.

*За матеріалами "Інтерфакс Україна"

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Новости бизнеса
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.