Чим загрожує Україні надто дешева нафта?

14 января 2016, 16:54
Владелец страницы
Народный депутат Украины
3
256

Ціна нафти марки Brent сьогодні вперше з 2004-го року опустилася нижче 30 доларів за барель. До того ж існуючі тенденції засвідчують подальше здешевлення сировини.

Здавалося б, для України це виключно позитивний процес, оскільки, по-перше, дешева нафта сильно б’є по економіці країни-агресора, по-друге, ціна на чорне золото тягне вниз ціну на газ, що сприяє енергетичній незалежності Києва від Москви і, по-третє, обвал на світовому ринку нафти має призвести до пониження вартості пального для українських споживачів.

Але поряд з очевидними плюсами обвал світових цін на нафту несе і цілком об’єктивні загрози економіці України.

Річ у тім, що її здешевлення тягне вниз і ціни на інші товари на глобальному ринку, в тому числі на традиційну експортну продукцію українського виробництва – сталь, руду, зерно, продовольство тощо. Низька ціна експортованих товарів спричинить ще більший дефіцит валюти в країні, внаслідок чого девальвація гривні, а за нею інфляція з її класичними наслідками стануть неминучими. Тому стовідсоткового виграшу від надто дешевої нафти Україна не отримає. 

Рубрика "Блоги читателей" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости бизнеса
ТЕГИ: Україна,ціна,нафта
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.