TREE cycle. ДОСВІД ЛІДЕРА.

11 січня 2016, 20:01
Власник сторінки
Громадський діяч, підприємець, еколог.
0
27

Швеція успішно утилізує місцеві й закордонні сміттєсховища, маючи з цього непоганий прибуток.

Як ми вже згадували, сьогодні лідером у втіленні в життя філософії раціонального господарювання можна назвати Швецію.

Ця країна вміє правильно обходитися зі вторинною сировиною, завдяки чому не лише вирішує екологічні проблеми, але й знаходить додаткові, відновлювальні і достатньо дешеві ресурси для життєдіяльності країни.

У порівнянні з 20 століттям, коли переробка побутових відходів в цій країні була на рівні близько 40%, сьогодні ця позначка в окремих секторах сягає 99%, а загалом по Швеції – 96%.

Більше половини сміття йде на переробку в сфері енергетики. Приблизно 20% від утилізації твердих відходів забезпечують тепло в шведських будинках. За статистикою 900000 шведських домогосподарств користуються такою технологією. Трохи менше (15%) йде на виробництво біогазу, що у результаті використовується на потреби громадських транспортів.

У Швеції на відходах функціонує 30 електростанцій, які розташовані поблизу житлових районів і спалюють 5,5 млн. тонн сміття на рік. До того ж, 700000 тон сміття Швеція імпортує із сусідніх країн.

Заслуга в цьому не лише держави і підприємців, а й головних учасників виробничого ланцюга переробки - населення. Кожна сім'я навчилась роздільно збирати газети, пластик, метал, скло, електричні прилади, лампочки і батарейки. Все має свою користь: газети перетворюються на паперову масу, пластик стає сировиною, пляшки переплавляються.

Навіть залишки попелу (15% від початкової ваги відходів) сортують і знову відправляють на переробку. Після цього з них видобувають гравій, який згодом використовують у дорожньому будівництві. Лише 1% відходів, в кінцевому результаті, відправляють на звалище.

Україна теж має перейняти досвід шведів та використати на свій лад. А поки що Швеція успішно утилізує місцеві й закордонні сміттєсховища, маючи з цього непоганий прибуток.

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Новости бизнеса
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.