Як Україна компенсує розрив торгових зв'язків з Росією?

23 декабря 2015, 10:25
Народный депутат Украины
0
98

З 1-го січня наступного року Україна почне здійснювати перші реальні кроки по економічній інтеграції з Євросоюзом, ринки якого мають замінити нам російський.

Водночас заходом у відповідь з боку Москви стало скасування в односторонньому порядку ЗВТ в межах СНД та запровадження продовольчого ембарго на продукцію українських виробників. Все це свідчить про те, що Україна остаточно втрачена для РФ.

Зважаючи на те, що перевагами від європейського ринку в короткостроковій перспективі буде важко скористатися повною мірою, Україна інтенсивно працює над диверсифікацією експортних ринків для свого виробника. І сьогодні перші серйозні альтернативи вже знайдено. Зокрема, мова йде про успішне завершення переговорів про введення зони вільної торгівлі з Канадою, а також про домовленість на рівні керівництва держав щодо запровадження ЗВТ між Україною та Ізраїлем у першій половині наступного року. Наразі  ведеться робота по розширенню торгово-економічних зв’язків з Китаєм, країнами Південно-Східної Азії, Близького Сходу та Північної Африки. Окрім того, як відомо, українські експортери намагаються використати свій шанс і не зволікаючи витіснити Росію з турецького ринку, насамперед, сільськогосподарського. Сигналом до успіху також є продаж Саудівській Аравії 30 українських військово-транспортних літаків АН-178.

Таким чином, якщо Україна втримає цей темп, ми не просто компенсуємо втрати від розриву економічних зв’язків з Росією, але й закріпимося на нових перспективних позиціях у світовій торгівлі, що зробить нас повністю незалежними від примх російської сторони в майбутньому. 

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости бизнеса
ТЕГИ: Росія,Україна,економіка,Євросоюз,торгівля,ЗВТ
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.