Механізм проведення оцінки нерухомого та рухомого майна

9 июля 2013, 07:57
0
116
Механізм проведення оцінки нерухомого та рухомого майна

Для цілей оподаткування затверджено механізм проведення оцінки нерухомого та рухомого майна

Головне управління Міндоходів у м. Києві інформує, що з 17 квітня 2013 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 04.03.2013 №231 «Деякі питання проведення оцінки для цілей оподаткування та нарахування і сплати інших обов'язкових платежів, які справляються відповідно до законодавства», якою затверджено Порядок проведення оцінки для цілей оподаткування та нарахування і сплати інших обов'язкових платежів, які справляються відповідно до законодавства.

Зазначений Порядок  визначає механізм проведення оцінки нерухомого та рухомого майна для цілей оподаткування та нарахування і сплати інших обов'язкових платежів, які справляються відповідно до законодавства, з метою обчислення доходу платника податку - фізособи від продажу або обміну та іншого доходу такого платника податку у вигляді отриманої ним грошової компенсації від відчуження нерухомого та рухомого майна (крім випадків його успадкування та дарування), а також обчислення суми державного мита, податків та інших обов'язкових платежів, які справляються відповідно до законодавства.

Дія Порядку поширюється на такі об'єкти оцінки:

- нерухоме майно - об'єкти малоповерхового житлового будівництва, у тому числі дачного та садибного типу, а також їх частини, об'єкти багатоповерхового житлового будівництва, а також їх частини, об'єкти нежитлового фонду, а також їх частини, об'єкти незавершеного будівництва, а також земельні ділянки, їх частини;

- рухоме майно (крім легкових автомобілів, мотоциклів, мопедів, якщо для визначення доходу від продажу (обміну) за вибором платника податку - фізичної особи використовується їх середньоринкова вартість, а також крім випадків, коли дохід фізособи, яка відчужує рухоме майно у вигляді легкового автомобіля та/або мотоцикла, та/або мопеда, які зареєстровані в Україні, не підлягає оподаткуванню);

- майнові права на нерухоме та рухоме майно.

Головне  управління Міндоходів у м. Києві наголошує, що з 1 липня 2013 р. використовуються лише звіти про оцінку, що проведена відповідно до Порядку, затвердженого цією постановою.

Постанова КМ України від 26.10.2011р. №1103 «Деякі питання визначення оціночної вартості нерухомості та об’єктів незавершеного будівництва, що продаються (обмінюються)» втратила чинність.

Нагадаємо, всю необхідну інформацію розміщено на оновленому субсайті Головного управління Міндоходів у м. Києві (www.kyiv.minrd.gov.ua).

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Плохие пользователи
ТЕГИ: Міндоходів
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.