Броварчанці довелось півроку чекати на підтвердження халатності броварських лікарів від облкомісії
Майже рік тому із броварчанкою
Ліаною Байдюковою сталася доволі
неприємна пригода. Вона на заледенілих пішохідних поверхнях поблизу зупинки маршрутного автотранспорту «Школа-Інтернат» підсковзнулась та впала, внаслідок чого отримала два переломи. Однак, лікарі Броварської центральної районної лікарні
Новик В. М. і
Бугарь О. О., у яких консультувалася пацієнтка, «прогледіли» травму та поставили неправильний діагноз – забій. Через це громадянка цілих три місяці неправильно лікувалася. Біль, який не згасав, змусив Байдюкову знову звернулася до лікарів та пройти повторні обстеження, які й показали переломи.
Після скарг постраждалої до відповідних установ Міністерство охорони здоров’я «попросило» Головне управління охорони здоров’я у Київській області у присутності заявниці провести клініко-експертну оцінку якості надання працівниками Броварської центральної районної лікарні медичної допомоги Ліані Байдюковій.
Засідання комісії, незважаючи на затягування термінів (міністерство вказало провести засідання до 18 липня 2012 року), все ж відбулося влітку минулого року. Однак, акт про проведення розслідування заявниці довелося чекати цілих півроку. Відповідь управління охорони здоров’я, згідно із зазначеною датою на документі, була підготовлена 10 серпня 2012 року.
Водночас, за словами Байдюкової, лист поштою їй прийшов у 20-х числах січня цього року. Це легко підтверджує конверт, де зазначена дата відсилання листа – 15 січня 2013 року.
Також потерпіла зазначає, що з вересня по грудень 2012 року неодноразово зверталася різними способами до комісії, Міністерства охорони здоров’я та Управління охорони здоров’я Київської області з проханням отримати результати засідання, але цього так і не відбувалося.
До таки отриманої відповіді був прикріплений додаток на двох аркушах – акт про проведення службового розслідування, датований 22 липня 2011 року. Помилковим у даті є не лише рік, а й дата в цілому, оскільки 22 липня 2012 року – неділя. За словами Байдюкової, вона точно пам’ятає, що комісія засідала у будній день, оскільки їй доводилось домовлятись із начальством на роботі про свою відсутність того дня.
Чи є фальсифікація дати навмисною чи ні – навряд хтось може дати відповідь. Однак «найцікавіше» у акті не це…
Громадянка, ознайомившись із документом, зазначила, що хронологія подій вказана правильно. Однак, 24 травня 2012 року, за її словами, потерпіла консультувалась у Київській обласній лікарні не за власним бажанням, як написано в акті, а за направленням з Броварської поліклініки.
Комісія, провівши розслідування, як зазначено у документі, встановила, що «даний випадок був неординарний на що вказують різні діагнози вищих спеціалізованих закладів на етапі до обстеження». Лікарі зазначають, що Бугарь О. О. не передбачив можливості ускладнень та не узгодив свої дії з завідувачем відділенням при складанні патології, недостатньо повно обстежив пацієнтку при наявності скарг. Підсумовуючи, комісія заявляє: «Дана ситуація розглянута в присутності заявниці. Всі питання з нею узгоджені. Зауважень у заявниці немає.»
Ліана Байдюкова так прокоментувала висновок: «Мало того, що я півроку чекала на відповідь, так вони ще й нахабно набрехали, що у мене не було зауважень та що зі мною узгодили всі питання. До того ж, комісія, вказавши на дії Бугаря, не дала їм жодної оцінки. А про дії Новика та його участь у встановленні діагнозу взагалі забули. І це при тому, що Новик був присутній на засіданні комісії, на відміну від Бугаря.»
За словами потерпілої, проблеми із функціонуванням руки через рік після отримання травми досі не зникли. Лікарі зазначають, що у майбутньому пацієнтка може втратити кисть внаслідок «відсихання нерва». Байдюкова продовжує лікування, на яке, за її словами, вже витратила близько 8 000 грн.
Постраждала знову звернулася до Міністерства охорони здоров’я зі скаргою, у якій просить повторно розглянути цю справу. Щоб уникнути чергової брехні, вона просить забезпечити відкритість засідання, ведення протоколювання, аудіо- або відеофіксації.
Як на мене, у цій справі на лице кругова порука «білих халатів» – свої захищають своїх. Текст висновку написаний таким чином, аби у суді неможливо було довести причинно-наслідкові зв’язки та, відповідно, вину лікарів. «Маєш право знати» продовжує стежити за цією справою, а також за низкою інших, пов’язаних з медициною нашого міста та району, які останнім часом «спливли на поверхню».
Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.