Власник сторінки
Эксперт энергетического рынка
Російський Газпром виставив Україні рахунок на $7 млрд. У зв’язку з цим виникає запитання - платити чи не платити?
Для порівняння:
- $10,2 млрд. - рівно стільки перерахувала Україна Росії в 2012 році за імпортований газ.
- $1,2 млрд. заплатить Україна сінгапурській Keppel за дві бурових установки, здатних видобувати газ на великих глибинах.
- 846 млн. євро складає вартість будівництва LNG-терміналу;
І, насамкінець, $7 млрд. - це майже 1/6 запланованих доходів українського бюджету на 2013 рік.
Хороший апетит у нашого північного сусіда, чи не так, якщо вони сподіваються отримати за "просто так" суму, за яку можна придбати 12 бурових установок або побудувати 6 LNG-терміналів.
Попри всю абсурдність подібних дій з боку російського Газпрому, вони мають чітку мету - деморалізувати, залякати і не дати можливості Україні нівелювати вплив газового монополіста.
Саме підписана угода з Shell викликала таку бурхливу реакцію. Росія втрачає ринок збуту в країнах ЄС. І не хоче, щоб подібна історія повторилася з Україною. Тому кожен реальний крок, спрямований на зменшення імпорту газу з Росії, буде викликати гнівну реакцію Кремля.
Що є позитивним в цій історії?
По-перше, Україна не буде платити. Найімовірніше, справа буде розглядатися в міжнародному арбітражі і в нас є шанс добитися відміни дискримінаційного контракту.
По-друге, як влучно виразився Віктор Балога, подібні дії - найкраща агітація "за" Митний союз. І за все, що пов’язане з розширенням співробітництва на кшталт продажу ГТС і т.д.
Прийшов час залишити в стороні всі розмови про лояльність офіційної Москви до України. Кремль цікавить лише бізнес, і ради його захисту вони готові на все. Навіть, на необдумані кроки. Такі, як рахунок на $7 млрд. за не викуплений газ.
Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.