Грузинський телеканал розігнали. Розженуть і наші

24 жовтня 2012, 08:38
Власник сторінки
Журналіст, сценарист документального кіно, спеціаліст з міжнародної адвокації
0

Нам треба вчитися на власних помилках. Ми маємо досвід успішної боротьби проти порушення наших прав - домоглися, що «закон про наклеп» від Журавського був відхилений.

Колектив грузинського телеканалу ПІК збирається 25 жовтня протестувати під грузинським парламентом проти свого закриття. За своєю  брутальністю це закриття нагадує   боротьбу проти російського НТВ. Можливо, навіть гірше. Бо НТВ, хоча й стало пропагандистом, але продовжує мовити. ПІК закрили зненацька , звільнивши майже 400 співробітників.

Кажуть, що там жодної політики, а лише розборки власника з менеджментом. Але для великого колективу журналістів - це байдуже. 20 жовтня їх брутально викинули на вулицю. Такі речі, на жаль, траплялися і в нас. Приклад - «Газета по-киевски».

На жаль, «Газету по-киевски» ми програли.  Але нам треба вчитися на власних помилках.  Ми маємо досвід успішної боротьби проти порушення наших прав - домоглися, що «закон про наклеп» від Журавського був відхилений.

Певну роль зіграла тут і міжнародна підтримка. Нас підтримали Міжнародна і Європейська федерації журналістів, Репортери без кордонів, Польска асоціація журналістів, Балоруська асоціація журналістів. Ну а під час самої акції протесту на нашу підтримку підписалося кілька десятків учасників міжнародної конференції Європейської федерації журналістів у Москві.

Думаю, що і міжнародна підтримка не завадить. НМПУ виступила із заявою на цю тему, яка була поширена в грузинських ЗМІ. Ми також закликали деяких колег з інших країн підтримати канал.Відгукнулися серби. Їхню заяву підтримали хорвати. Також білоруси щойно інформували, що вони теж звернулися до грузинського посольства.  Сподіваюся, що Міжнародна федерація журналістів не промовчить.

Мені здається, що 25 жовтня варто висловити свою солідарність з грузинськими колегами чимось  більшим, ніж заяви. Треба вийти пікетувати грузинське посольство. Сподіваюся, що журналістські члени НМПУ і журналістські організації підтримають таку ідею.

Журналісти грузинського телеканалу ПІК протестуватимуть біля парламенту Грузії проти закриття каналу

 

24 жовтня 2012. Журналісти ТВ ПІК, Першого  Кавказького Інформаційного каналу, який мовить російською мовою, збираються провести акцію протесту перед будівлею парламенту в Кутаїсі 25 жовтня. Про це повідомила Georgia online.

Головний  продюсер новин Хатуна Сагінадзе заявила, що  співробітники каналу  протестуватимуть  проти рішення Грузинського громадського   мовника вилучити канал з ефіру.

«Ми будемо в Кутаїсі в четвер, коли парламент затверджуватиме  уряд. Ми висловлюємо протест проти закриття ПІК і вимагають незалежного аудиту за рішенням суспільного мовника. Нам також необхідно з’ясувати долю грошей, які були , виділених на канал. Мова йде про 2 млн ларі (1,2 млн. USD)», - сказала  Хатуна Сагінадзе.

Єдиний російськомовний  канал в Грузії  ТВ ПІК, припинив мовлення  20 жовтня. Це сталося після того, як  Громадський  мовник Грузії скасував існуючий договір з керівництвом  каналу.

«Ми висловлюємо наш протест і вимагаємо забезпечити  свободу слова та право журналістів на захист. Незрозуміло, чому компанія була закрита», -сказала шеф  новин, Катерина Котрікадзе.

Навколо каналу останнім часом було багато галасу, відзначає Georgia onlineю Спершу  ПІК був видалений  із супутника, а потім співробітники не отримали зарплату за вересень. 15 жовтня журналісти новин ПІКу висловили протест проти затримки заробітної плати і ймовірне закриття телеканалу: у прайм-тайм о 10-й годині вечора вони провели мовчазну програму новин. Громадський мовник Грузії,  власник каналу ПІК вважає, що співробітники ПІК не мають права цього робити, що він озвучив у відповідній заяві. Громадський мовник Грузії вирішив 20 жовтня розірвати угоду. Так само сталося  трапилося з радіо ПІК, яке  також було  закрите  через відсутність коштів.

На підтримку телеканалу висловилися Незалежна медіа-профспілка України. «НМПУ стурбована ситуацією, було сказано в заяві медіа-профспілки,  яка склалася через одноосібне рішення Громадського мовника Грузії, який є замовником телеканалу, закрити мовлення для єдиного російськомовного телеканалу на Кавказі, що має альтернативний російському погляд на події в регіоні. На телеканалі демонструвалися заборонені в РФ фільми про Росію, а також об’єктивні фільми про Голодомор в Україні 1932-33 рр.».

ПІК підтримали також Спілка журналістів Сербії (СІНОС), до якої приєдналася Хорватська медіа-профспілка. «Закриття грузинського телеканалу ПІК є втрата не тільки для Грузії, але і для професії, - сказано в заяві балканських колег.  - СІНОС пропонує  представникам Громадського мовника Грузії уникати радикальних рішень. Він вважає, що вирішення проблем має відбуватися через діалог. Кожен крок у напрямку вирішення проблеми повинен відбуватися з врахуванням прав журналістів».


Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Журналисты
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.