Замість погроз Україні Росія повинна переформатувати Митний союз, аби з ним захо

27 вересня 2013, 09:12
Власник сторінки
0
444

Президент, Прем’єр-міністр та Державна дума Росії своєю інформаційною кампанією проти підписання Україною асоціації з ЄС, фактично, камуфлюють провал проекту Митного союзу.

З 2010-2011 років, коли запрацювали угоди по Митному союзу Росії, Білорусі, Казахстану, і до сьогодні  - ця інтеграційна модель не дала суттєвих результатів.

Динаміка товарообороту між Казахстаном і Росією на сьогодні майже завмерла. Якщо у 2011 році товарооборот між цими двома державами складав близько 22 мільярдів доларів,  то у 2012 році цей показник склав майже 24 мільярди доларів.

Ця динаміка значно менша, аніж тоді, коли Митний союз не функціонував. І це у той час, як у 2012 році товарооборот Казахстану з Китаєм без жодних митних союзів зріс на 12,5% у порівнянні з минулим роком і склав 24 мільярди доларів.

Насправді Митний союз є інструментом обслуговування інтересів російського виробника, а не економічний простір з режимом вільної конкуренції. Єдиний митний тариф сформований виключно в інтересах Росії.

Наприклад, за останній рік експорт з Казахстану до Росії впав на 3,6% у порівнянні з минулим роком, а імпорт з Росії в Казахстан навпаки зріс – на 11,6% (у порівнянні з минулим роком).

Тому замість антиєвропейської риторики і залякування України «після асоціації з ЄС», Росія має думати про зміну формату Митного союзу, щоб ця регіональна організація стала привабливою для сусідів.

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Пользователи
ТЕГИ: президент,Європейський Союз,Митний союз,прем'єр-міністр,Легеза,Державна дума Росії
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.