Народні хвилювання в Парижі , які переросли в революцію почалися невдовзі після укладення перемир'я з Пруссією під час Франко-прусської війни . Народні хвилювання в Києві , які так і не стали революці
Майдан мені нагадує паризьку комуну , зі всіма її плюсами і мінусами.
Народні хвилювання в Парижі , які переросли в революцію почалися невдовзі після укладення перемир'я з Пруссією під час Франко-прусської війни . Народні хвилювання в Києві , які так і не стали революцією, почалися після Вільнюського саміту , на якому Україна повинна була підписати, але не підписала, угоду про асоціацію з ЄС .
Національне приниження стало поштовхом до народного протесту .
На чолі Паризької комуни стояли об'єднані в коаліцію соціалісти й анархісти. Майдан презентує коаліція з трьох несумісних між собою політичних сил. Серед членів ради комуни не було ні обдарованих воєначальників, ні випробуваних державних людей; до тих пір майже всі вони діяли лише в якості агітаторів .
Бланкісти - найбільш крайня соціально-революційна фракція того часу -це вуличні базіки, честолюбці без знання людей і історії.Навіть члени ради, які взагалі з самовідданістю служили справі комуни, відкидали послуги осіб слушних, здатних і випробуваних, якщо тільки вони не належали до їхньої партії
У нас аналогічна ситуація. Повна відсутність обдарованих воєначальників та державних людей. У ВР чисельна фракція вуличних базік і честолюбців без знання людей та історії. .Члени ради в нашому випадку-це об"єднана опозиція. Якщо не належиш до цих партій , то ти автоматично залишаєшся в кращому випадку стороннім спостерігачем , а в гіршому -з тавром зрадника.
В області соціальних реформ уряд комуни не мав певної програми, так як у раді проявилися три рівносильні, але істотно різні соціально-політичні течії: комунізм (бланкістів), прудонізм і якобінізм; нарешті, доводилося рахуватися і з інтересами дрібної буржуазії, яка билася в рядах федералістів. Єдиний акт, в якому викладається загальна програма комуни - її «Декларація до французького народу» від 19 квітня (так званий заповіт комуни) - не йде далі загальних місць, що являють відгук прудонівських висловів.
Комуна спромоглася прийняти хоча б єдиний , але програмовий документ. Об"єднана опозиція досі не визначилася з цілями та програмою Майдану .
Цікава історія французького банку при комуні. До ради комуни, центральний комітет, не наважуючись захопити урядові каси, зробив у банку позику в 1 млн франків. У підвалах банку зберігалося тоді готівкою, цінними паперами, вкладами і т. п. близько 3 мільярдів франків. Захопленням цих сум комуна могла б завдати своїм супротивникам неймовірної шкоди; але вона не мала про них уявлення.
В Києві "Альфа" штурмує офіс " Батьківщини" і вилучає касу Майдану в розмірі 15 млн. долярів.Цікаво-хто саме злив ворогам інформацію про наявність готівки в партійному офісі ? Чому " Альфа" штурмує офіс центристської партії і залишає поза увагою офіси типу радикальної Свободи та Удару?
Головнокомандувачем національної гвардії комуни був призначений Люллі, колишній морський офіцер, що пив запоєм. Революц ійний комендант КМДА -вічний терпіла і невдаха Леонов.
Федералісти сподівалися, що на захист Парижа підніметься провінція; але рада комуни упустила зручний момент для звернення до країни. 22 дні тривало обговорення програми комуни в різних комісіях ради, і коли вона, нарешті, була оприлюднена, то було вже пізно, та до того ж у ній не було виставлено ніяких певних практичних вимог.
Схожа ситуація. 30 днів обговорення програми, в той час , як Президент в Москві домовляється про кредити та знижки на газ. Можна продовжувати порівнювати і далі, але зараз головне питання полягає в тому- чи стане Янукович Тьєром ? І як опозиція буде пояснювати ошуканому народу свою безпорадну поведінку. Чи не закінчиться Майдан стіною цвинтаря Пер-Лашез?
Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.