Президенту Віктору Януковичу на сесії ПАРЄ ставили дуже критичні запитання, а відповіді на них не були задовільними. Про це в інтерв’ю заявила депутат Бундестагу від фракції Союз90/Зелені Віола фон Крамон.
«Віктор Янукович під час свого виступу намагався подати Україну сучасною демократичною державою, що нині намагається позбутися негативного спадку, залишеного попередньою владою. Варто сказати, частково те, що говорилося, було нісенітницею, що стало зрозуміло після деяких запитань. Він говорив відносно довго, тож, вдалося поставити не так багато запитань. Але ті запитання, що пролунали, влучили в точно в яблучко. Звісно, його запитали про Юлію Тимошенко, котра була запрошена, але не одержала дозволу на виїзд. Як так може бути у демократичній країні? Нині багато колишніх урядовців або людей, які працювали на попередню владу, переслідуються, тож виникає запитання про вибірковість юстиції в демократичній Україні. Звичайно, запитали і про корупцію, яка, за даними Transparency International, не зменшилася, а навпаки зросла за президентства Януковича. Але на всі ці запитання не пролунало задовільних відповідей», – стверджує депутат.
Фон Крамон також заявляє, що критика на адресу політики уряду Януковича надходила під час сесії ПАРЄ не від якоїсь однієї партії, а від представників усіх політичних сил, пише Deutsche Welle.
«Кожен, хто трохи переймається тим, що відбувається в Україні, знає, що Генпрокуратура не є незалежною. Але Янукович відповів, що не може казати слідству, проти кого висувати обвинувачення. Звісно, це правильно. Але коли говориш з людьми, які працюють в цій сфері, з суддями, тоді розумієш, що є сильний тиск. Якщо подивитися, хто нині сидить за ґратами, тоді стає зрозуміло, що немає ніякого об’єктивного і незалежного правосуддя, натомість воно піддається державному впливу, і цей вплив не зменшується, а збільшується. Саме на це ми сьогодні чітко вказали. Варто також зауважити, це суттєво, що критика на адресу політики уряду Януковича надходила сьогодні не від якоїсь однієї партії, а від представників усіх політичних сил, які мали можливість спитати. Сподіваюся, що це було сприйнято», – додала вона.
Нагадаємо, 21 червня стало відомо, що постійне представництво України при Раді Європи просило депутатів Парламентської Асамблеї Ради Європи не ставити незручних запитань президенту України Віктору Януковичу, який має виступити під час сесіє ПАРЄ.
(с) Німецька хвиля