Вони амністовані. Вона сидить
02 грудня 2011, 10:59
Власник сторінки
Журналист, политолог
Чому ж поняття амністії діє так вибірково в сучасній Україні? Відповідь проста: працює принцип – собі можна все, іншим – закон.
Цими днями стало відомо про дві маленькі, але показові для українського суспільства події.
Вчора стало відомо про те, що сина депутата Сімферопольської міськради Йосипа Файнгольда Віталія, який у 2008 році на "Бентлі" на смерть збив дівчину, був звільнений від покарання. Не просто звільнений – амністований.
Ще раніше, 25 листопада, в ЗМІ поширилася інформація про те, що судову справу проти помічниці судді Наталі Соловей, яка влітку джипом розчавила жінку, закрито через амністію підсудної.
Бєспрєдєл „мажорів” на дорогах вже не дивує. А от все більш вражаючою тенденцією стає те, як їм вдається оминути покарання.
Вражає і те, що такі цинічні події трапляються саме в той час, коли діяльність влади перебуває не у фаворі суспільства, коли зростають протестні настрої. Почуття абсолютної влади, безкарності та вседозволеності таки засліплює очі.
Чому ж поняття амністії діє так вибірково в сучасній Україні? Відповідь проста: працює принцип – собі можна все, іншим – закон.
Це яскраво видно зі справи Юлії Тимошенко. Для влади амністувати Тимошенко зараз – небезпечно, як ніколи. В атмосфері тотальної недовіри, суспільство може сприйняти образ Тимошенко занадто мученицьким. Таке сприйняття оновленого образу Юлії Володимирівни може мобілізувати опозиційні сили та протестні настрої громадян. В такому випадку, за найкращих обставин, амністувати Тимошенко можуть лише наприкінці 2012 року – після закінчення парламентських виборів.
А от „мажорам” не слід забувати: все ті ж протестні настрої в суспільстві можуть в один несподіваний момент обернутися проти них. І саме в момент, коли поруч не буде ані потрібної людини, ані родичів, ані зв'язків. Якщо громадяни України таки усвідомлять, що живуть не за законами країни, а за законами „Дикого Заходу”, то і поняття суду може трансформуватися. На Дикому Заході траплялися випадки, коли „спійманого на гарячому” злочинця судили натовпом – в США це явище увійшло в історю під назвою Lynch law - Суди Лінча.
Погодьмося, не найкращий приклад для наслідування диких традицій позаминулого сторіччя.
Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.