Тіна Кароль в інтерв'ю «Голосу Америки» про культурну дипломатію, мовне питання,

29 вересня 2022, 10:07
Власник сторінки
Журналіст
0
3
Тіна Кароль в інтерв ю «Голосу Америки» про культурну дипломатію, мовне питання,

Тіна Кароль дала перше інтерв’ю з початку війни для «Голосу Америки» у Нью-Йорку. Інтерв’ю відбулось у Представництві України при ООН.

«Голос Америки» вів бесіду с Кароль одразу після її виступу на презентації фундації Першої леді України Олени Зеленської. Журналіст попросила співачку порівняти виступ перед американським істеблішмент та свій недавній виступ у київському метро. 


«Для мене важливо все, що відбувається зі словом «Україна». Все, що сьогодні під нашим прапором – це важливо і я готова підтримати кожну ініціативу, і бути ініціатором будь-яких питань культурної дипломатії, які стосуються саме України, тому що це мій поклик серця, це моя місія, тому що в мене такий паспорт. 


Якщо ж порівнювати аудиторії. По-перше, ми підтримували Першу леді, Олену Володимирівну. Це важливий крок - зробити таку фундацію. Підтримати її - це честь, але коли ти співаєш для наших людей в метро - це місія, цей концерт був для мене дуже хвилюючим, емоційним і необхідним нам усім. Сьогодні на Україну світ дивиться з широко відкритими очима – дивіться, так, це ми, тут, сьогодні атланти, ви шукали героїв, а ось вони, серед вас, серед нас», - відповіла співачка. 


Журналіст «Голосу Америки» акцентувала на міжнародній діяльності Тіни Кароль на полі культурної дипломатії, навівши приклади її численних мітингів на площах головних столиць світу, зустрічей з дипломатичними місіями та Прем'єр-міністром Японії. 


«Європейці повинні бачити, що ми в спротиві, що це супротив людей, що це не політична гра. Щодо Японії, яка свого часу пережила Хіросіму і Нагасакі, мені було важливим донести, що таке не має повторитися, адже вже тоді почався ядерний шантаж нашої країни. В Японії дуже чутлива азійська преса до людей, які на своєму власному прикладі демонструють любов і шану до своєї країни», - сказала Кароль. 


Відповідаючи на питання про трактування такого поняття, як «м'яка сила», Кароль пояснила: 

«Я багато думаю про те, чим насправді є «м’яка сила» і що саме сьогодні - це мій інструмент. Я можу впливати на процеси, як і кожна інша людина в країні, не бувши на високих посадах влади. Українці це відчули, коли пліч-о-пліч об’єднались навколо питань гуманітарної допомоги, лікування дітей, покупки машин, дронів – все це люди робили на містах. Це і є м'яка сила» 


Кароль також наголосила, що цінності та культура України сьогодні - вже геть інші. 

«Культура, суспільство, цінності змінились. Цінності стали більш зрозумілі, деякі з них більш зміцніли, деякі підкреслились червоним, що вплинуло на культуру сьогодні. Культура впливає на цінності й цінності впливають на культуру. Сьогодні це вже два невід’ємних поняття. Ми сьогодні не маємо права розслабити патріотичний градус – не треба казати, що патріотизм вже набрид, це не правда. Культурний пласт сьогодні може викристалізуватись в щось наше, окреме, особисте без впливу штампів Радянського Союзу і Росії», - підкреслила Тіна. 


Журналіст «Голосу Америки» зачепила тему так званого «каяття» серед артистів, які раніше працювали з Росією, навівши приклад режисера Алана Бадоєва. 


«Бадоєв одразу сказав, що він є «винуватцем» цієї війни, не вторгнення, а війни, що він з 2014 року своїми діями потокав наративу, що це внутрішній конфлікт. Сьогодні ж мені справді цікаво побачити від Бадоєва його фільм «Довга доба», який він зараз монтує, і я розумію, що це буде сильно», - відповіла Кароль. 


Що ж до артистів-«перебєжчіков», Кароль відповіла так: «Сьогодні вони шукають виправдання через те, що народ їх не прийняв, але це все маячня. Сьогодні для України це не означає нічого, хочеш робити щось – роби. Ті, хто хотіли начебто повернутися, ми зараз бачимо, що це була гра», - заявила співачка. 


Тіна також донесла свою позицію щодо мовного питання у публічному просторі та мистецтві: «В мене в репертуарі було багато російськомовних пісень, з початком війни я їх просто відклала, а це десяток хітів, й вони просто лежать на полиці, можливо, на довго. На початку війни музика не писалась, музи не з’являлась, якщо хотілося писати, то про біль, але мені не хотілось «віддавати» свій біль людям, і так всім боляче. Хотілося зробити мотиваційне, дати людям енергію, поштовх, стимул спротиву, стимул боротися. Саме так з'явилася пісня «Вільні. Нескорені» 


Тіна Кароль активно допомагає онкохворим дітям завдяки роботі свого фонду, який під час війни став головною опорою для онко лікарень України:


 «В мене є душевна відповідальність за дітей, яких я вела ще з 2014 року – це онкохворі діти, тому що ця хвороба колись торкнулась моєї родини, я на руках носила свого чоловіка, який хворів на рак, і знаю про що йде мова. Боротьба цих діток з війною і за своє життя – це інша парадигма, в які ти існуєш, й для мене це важливо. Я збираю скромно, тихо гроші, відправляю цим лікарням, все так само, як це робила раніше», - сказала Тіна. 


Зв'язок Тіни з дітьми відомий не тільки на тлі благодійності. Пісні співачки вивчають в українських школах, «Україна - це ти» була включена в шкільну програму: 


«Пісня «Україна – це ти» написана натхненно для проєкту «Голос країни. Діти». Була думка написати пісню, щоб діти могли ототожнювати себе «чому він українець». Пісня була така наївна, вона сама так «розрослась», я навіть не очікувала, що її будуть вмикати на шкільний дзвоник по всій країні. А потім якось мені подзвонили із Міністерства освіти, запросили на презентацію шкільної книги. І вже у залі, тримаючи книгу я руках я дізналася, що на першій сторінці Хрестоматії по українській літературі - моя пісня, це було несподіванкою. Це велика відповідальність», - сказала Кароль. 


Інтерв'ю з Тіною проходить на тлі її підготовки до туру Америкою, який розпочнеться вже 29 вересня, тож співачка пояснила місію та ідеологію своїх майбутніх виступів: 


«Мій тур Америкою і Канадою – це об’єднання усіх, хто ототожнює себе з Україною, усіх хто дотичний до нас на святі української музики й це зустріч людей, в яких одні інтереси, одне серцебиття, яких об’єднує герб, прапор, гімн, українська пісня, слово, культура, наші цінності. Про це цей концерт, про єднання. 


Перемога – це довгий, тернистий шлях, вона не стається з одного слова, з одного етапу, аби не жити цим очікуванням, перемога повинна статися в кожному дні й ось це змінило зовсім мою філософію, тобто ми готові до бою не до якогось рівня, а в принципі, тому що після перемоги почнеться інша складна, важлива наша сторінка історії, відбудови та ми так само станемо пліч-о-пліч і будемо йти до цієї перемоги – це така парадигма в кожному дні», - сказала наостанок Тіна Кароль. 


Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.