Що насправді таке "Рускій мір"?

28 марта 2021, 12:54
Владелец страницы
0
20
Що насправді таке  Рускій мір ?

І кому він потрібен

Що ж таке «рускій мір»? Глобальний культурно-цивілізаційний феномен, що об'єднує людей, які незалежно від національності відчувають себе росіянами? Це спільнота православних християн, що живуть у єдності віри і звичаїв? Чи, може, це комплексна політтехнологія Кремля, яка покликана встановлювати владу над пострадянським простором не тільки адміністративно-політичним впливом, а й соціально-психологічними і духовно-культурними спекуляціями?

Вважається, що концепція «руского міра» будується на Православ'ї, російській культурі і російській мові, спільній історичній пам'яті і єдиних поглядах на суспільно-політичний розвиток. А як щодо такого формулювання: концепцію «руского міра» збудовано на маніпуляціях свідомістю православних людей, перебільшенням проблем російської мови на пострадянському просторі і політичним прагненням відновити в тій чи тій формі «союз нерушимий»? Тут ще варто додати, що ідеологією нового «єдиного радянського народу», судячи з усього, має стати особливий сорт демократії під назвою «путінська керована».

У самій Росії цю ідеологічну надбудову пропагують не тільки політичними і культурологічними аргументами, але й за допомогою релігійної апологетики. , один з головних ідеологів «руского міра» Патріарх Кирило заявив таке: «Православні люди не вміють виходити на демонстрації, вони стоять до поясу пресвятої Богородиці ...»

Мова знову йде про маніпуляції свідомістю. Де написано в Біблії, що чесний і мирний захист власних прав – це не богоугодна справа? А може, це чергова спроба витлумачити слова Христа «Кесарю - кесареве, Богу - богове»? Погодьтеся, цитата Патріарха виглядала б природніше, якщо словосполучення «православні люди» замінити на «радянські люди», а «стоять до поясу пресвятої Богородиці» замінити на «стоять на уклін до Леніна». Крім того, у тезі Кирила простежується така маніпулятивна технологія, як «відсилання до вищих інтересів», мовляв, якщо опонент і далі буде незговірливий, то це може зачепити інтереси тих, кого вкрай небажано засмучувати.

Рубрика "Блоги читателей" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.