Енді Ворхол

06 серпня 2018, 11:42
Власник сторінки
Солдат ЗСУ
0
24

Андрій Воргола. Українець. Лемко. Греко-католик за віросповіданням. З емігрантської родини у першому поколінні, яка не забувала своє коріння.


Художник. Батько поп-арту. Ілюстратор. Дизайнер. Скульптор. Письменник. Кінорежисер. Продюсер. Видавець. Колекціонер. Людина-епоха.

Найдорожчою людиною у житті називав маму Юлію Ворголу. Яка не могла сказати ні слова англійською, продавала квіти, які майструвала з консервних бляшанок, багато вишивала, а на Великдень разом із дітьми розписувала писанки.
Маючи каліграфічний почерк, пані Юлія часто робила декоративні підписи до робіт сина, які згодом стали невід’ємною частиною його художнього стилю. Орфографічні помилки матері Андрій навмисно не виправляв.

Ще за життя він став легендою. Ним захоплювались Джон Леннон, Мік Джагер, Бріджит Бардо, Лайза Міннелі, Даяна Росс, Майкл Джексон. Девід Боуї написав про нього пісню.
Рекордний продаж його роботи – 2008 рік, аукціон “Сотбі”. Полотно “Вісім Елвісів”. Вартість – 100 мільйонів (!) доларів. Це за одну картину!

Воргола не жив, а горів. Тому і помер так рано… Сьогодні йому виповнилося б 90 років.

P.S. Кілька років тому мені на день народження подарували портрет в стилі Енді Ворхола. Приємно. А ще приємніше усвідомлювати, як українські митці вплинули на світовий розвиток своїми талантами і працездатністю.

 

38694541_1771188432949746_6740967693811187712_n

Олег Ляшко,
Народний депутат України,
Лідер Радикальної партії

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
ТЕГИ: дизайнер,РПЛ,продюсер,Радикальна партія,скульптор,Олег Ляшко,Енді Ворхол
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.