Після «Європейського» туру Моравецього. Крах фальшивих ілюзій

29 ноября 2021, 11:56
Владелец страницы
міжнародні відносини, безпека та оборона, трансатланичні відносини
0
84
Після «Європейського» туру Моравецього. Крах фальшивих ілюзій

В принципі, після «балтійського» бліцу Моравецький міг вже б нікуди не їхати. Хоча подивитися в очі «союзникам» і «партнерам» та задати єдине питання» «Ви будете воювати разом із нами?" не завадить.

Перша фаза війни Кремля проти Польщі та Балтії завершилася. Польща жодним чином не повинна тріумфувати, а повинна готуватися до гіршого.  Наджорстка правда полягає в тому, що Варшава, в принципі, залишилася наодинці, як і повинно було бути. У Польщі був єдиний союзник – США Дональда Трампа.

Важко взагалі збагнути, навіщо польський прем єр, витрачаючи дорогоцінний час, прибув до Хорваті\? Щоб вести порожні розмови про те, що абсолютне протилежне тому, про що насправді треба домовлятися. Негайно, не втрачаючи ані хвилини, виграючи стратегічний час та стратегічну ініціативу. Ні, мова не про тотальну невідповідність Хорватії координатам силової політики. Мова про те, що офіційний Загреб не буде боротися спільно із Польщею. Напевно це відкриття є єдиним, що могло б виправдати появу Моравецького у Загребі.

І зовсім інша картина була у Словенії. Фактично, Хорватія та Словенія – близнюки за параметрами силової політики, тобто - ніхто. Але, Любляна сказала те, що й повинна була сказати. І на Балканах Словенія – це єдина країна, яка, напевно, готова воювати поруч із Польщею.

І майте на увазі, що польський премєр оминув, як Софію, так і Бухарест. Щодо Болгарії – тут все гранично просто і зрозуміло. Але, те що Румунія була уникнена у туру Моравецького – це вкрай важко зрозуміти. Системи ПРО США стоять саме у Польщі та Румунії. Вже цього фактору було достатнім, аби спрямувати урядовий літак до Бухаресту, замість Загребу та, особливо, замість Парижу та Берліну.

Якщо перебування Моравецького у Парижі, хоч якось, ще можна виправдати, хоча це неймовірно складно. Це ж Єлисейський палац із Макроном віддає накази на штурм британських кордонів. Так саме, як Лукашенко виконує накази Кремля на штурм кордонів Польщі та Прибалтики. То поява Моравецького у Берліні – це поза всіляким розумінням.

Це найближча соратниця Путіна – Меркель, яка до самої останньої хвилини дограє свою криваву «європейську драму». Це майже точно, що за наказом Кремля, ця соратниця полковника КГБ Путіна напряму телефонує найближчому соратнику Путіна – Лукашенко та домовляється з ним. Накази Кремля, Лубянки та Путіна, особисто, не обговорюються, вони виконуються. Ось Меркель, скоріш за все, агент ШТАЗІ, і виконує накази керівництва. Гроші за «Північний потік» - це не просто особисті гроші Путіна, Байдена та Меркель і, можливо, Блінкена із Нуланд. Це геостратегічні гроші.

І що, Варшава та Моравецький насправді вірять в те, що Шольц із своїми «світлофорними» колегами у новому уряді ФРН будуть кращі? Буде ще гірше. І це погіршення, в першу чергу, буде виходити із внутрішнього безумства, до якого Німеччина повинна приготуватися. А далі це безумство перекинеться назовні, причому дуже швидко. Варшава та Берлін ніколи не були не те, що союзниками, а навіть партнерами. А зараз, коли зловісна вісь Путін – Меркель – Байден досягнула свого розквіту, то й напоготів.

В принципі, після «балтійського» бліцу Моравецький міг вже б нікуди не їхати. Все й так було зрозуміло. Хоча подивитися в очі «союзникам» і «партнерам» та задати єдине питання» «Ви будете воювати разом із нами?», напевно, ніколи не завадить. Тепер для Польщі все стало гранично зрозумілим. Напевно, найбільш гірке розчарування походить від «Вишеградської Четвірки»? А про долю «Вишеграду» мова йшла вже давно. Війна проти Польщі та Балтії просто надала відповідь на це питання. І це добре.

Моравецький, все ж таки, не приїхав до Києва. Телефонна розмова між Дудою та Зеленським, можливо, може слугувати хоч якимось виправданням цьому. Але, навряд чи. Моравецький був у Лондоні. І він повинен був бути у Києві. У нинішніх геостратегічних координатах лише альянс Варшави – Лондона – Києва є дійсно реальним та дієвим. Інших варіантів просто не існує. Незабаром ми дізнаємося, чому польський прем’ єр припустився такої величезної помилки та чи помилкою це було взагалі?

Що абсолютно правильно зробив Моравецький, так це те, що він просто оминув ЕС та НАТО. Анджей Дуда на декілька годин злітав до НАТО, напевно, щоб переконатися у його «смерті мозку». А ЄС, окрім того, що веде війну проти Польщі, у війні Польщі проти Росії та Білорусі, в один момент може стати на бік останніх. Санкцій проти Мінська  за першу фазу війни проти Польщі та Прибалтики немає. ФРН, за наказом Меркель, заблокувала. Після наказу із Кремля та Путіна, особисто.

Перша фаза війни завершилася. Починається друга. Можливо, що Польща вистоє. На Балтію, як виглядає, чекає значно суворіша доля.        

Рубрика "Блоги читателей" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости мира
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.