«Європейський» тур Моравецього. Відкинь ілюзії, Польща!

23 ноября 2021, 12:13
Владелец страницы
міжнародні відносини, безпека та оборона, трансатланичні відносини
0
77
«Європейський» тур Моравецього. Відкинь ілюзії, Польща!

І Польща повинна була задавати у Таллінні, Вільнюсі та Ризі лише одне питання: «Ви готові воювати поруч з нами проти ворогів, в першу чергу, проти Росії?»

Польський прем’єр Тадеуш Моравецький, можливо, нікуди вже не поїде. Його «великий європейський» тур, також, можливо, вже завершився.

Так, за абсолютною геополітичною логікою, глава польського уряду просто зобовяязаний був їхати до Прибалтики. Війна, наприкінці 2021-го року, спрямована саме на них. І Польща повинна була задавати у Таллінні, Вільнюсі та Ризі лише одне питання: «Ви готові воювати поруч з нами проти ворогів, в першу чергу, проти Росії?»

Ми не знаємо, чи задавав Моравецький це ключове та єдине питання своїм візаві? Та у Ризі він почув від прем’єра Латвії відверто шокуюче: «Єдиний вихід із нинішнього стану, це необхідність для режиму Лукашенка відправити мігрантів назад до своїх країн». Можливо, що у Варшаві зрозуміли, що вони залишилися наодинці.

Мова не в тому, що Балтія – це ніщо та ніхто у геостратегічному сенсі. Так, абсолютно зрозуміло, що Вільнюс, Рига та Таллінн впадуть на протязі лише декількох годин після наступу Росії. І ніхто прибалтам не допоможе. Може це вони нарешті збагнули? Хоча надії вельми примарні, особливо після відїзду Моравецького. Та, фактично, відмова допомогти Польщі силою робить стан Прибалтики просто нестерпним. Хочеться помилитися та навряд чи. І це їх власний вибір, як вони б це не пояснювали. А часу вже немає.

Після останньої зупинки у Ризі, Моравецький не полетів до Варшави. Він полетів на кордони бойових дій, аби підтримати польську армію. Глибоко вночі польський премєр був разом із захисниками Польщі на передніх рубіжах оборони. Значить, «європейський» тур, напевно, закінчився. У Кремлі про це знали.

Та куди ще міг би терміново вилетіти Моравецький, аби задати єдине вірне питання? Зараз, навіть просто сміхотворне вести мову про «Вишеградську Четвірку». Краще відверто запитати, а що ця структура ще існує? Як виглядає, найбільш жалюгідне видовище у «Вишеграді» - це Чехія. І мова не про те, що початок війни співпав із зміною уряду в Празі. Схоже, це стратегічне провалля Чехії, як такої. Що ж, це також урок нинішньої війни.

Про Братиславу та Будапешт сенсу вести мову у параметрах силової політики, також, немає ніякого. А Словаччина – це найбільш вразлива ланка «Вишеграду». Та зараз вже абсолютно зрозуміло, що Моравецькому навіть немає жодного резону витрачати такий дорогоцінний час на бліц-тур до Праги, Братислави та Будапешту. Результат може бути ще більш гнітючий, аніж після балтійського вояжу.

Та хто ж тоді залишається? На Балканах – можливо, що єдина Словенія. Мінімальна надія на Хорватію. Більше на Балканах Польщі звернутися, відверто, не до кого. Це також страшна та існуюча реальність. Але, найбільш страшне полягає в тому, що якщо Боснія-Герцеговина запалає, то їй також ніхто не допоможе. А наступна війна, майже, точно буде на Балканах.

Вибір для Польщі звужується стрімко та швидко. Залишаються лише тільки дві надії – Британія та Україна. В принципі, іншого й не могло трапитися. Якщо б у Білому домі був Трамп, то, можливо, не було б цієї війни, яка лише розпачалася. Варшава, Лондон та Київ зараз приречені на утворення військового союзу. Іншого виходу просто не існує. Якщо найвищі керівники збагнуть про що мова взагалі, тоді всі інші деталі будуть вирішені вмить, а розбіжності зникнуть. І не треба більше нікого вмовляти. Хто захоче, приєднається, Ххто не захоче, можливо, загине. Це, в першу чергу, про Ригу та Таллінн.

І головне – про ворогів. Найбільш страшні, звичайно, що Путін, Байден та Сі. Найбільш підступні та гидкі – це Меркель та зграя євроідіотів та єврофанатиків у Брюсселі, які всі тотально куплені та продані. Та найбільш страшне те, що вся ціла зграя – це, фактично, копії режимів у Кремлі та Пекіні.

Польща зрозуміла, що це -  війна Путіна, Байдена та Меркель проти неї. Розуміння цього – це дуже величезна перевага. Польща все пам ятає та нічого не забула. Як виглядає, Моравецькому їхати вже нікуди не потрібно. Його «європейське» турне, напевно, завершилося. Як виглядає, до Варшави повинні їхати Джонсон та Зеленський. Зараз. Хто захоче ще, будь-ласка. Умови будуть доведені безпосередньо за столом переговорів. 

 

Рубрика "Блоги читателей" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости мира
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.