Афганістан: бліцкриг Талібану і катастрофа США та НАТО

12 августа 2021, 17:46
Владелец страницы
міжнародні відносини, безпека та оборона, трансатланичні відносини
0
189
Афганістан: бліцкриг Талібану і катастрофа США та НАТО

І тут постає фундаментальне та вирішальне питання: «А чому Сплячий Джо та його ліворадикальна зграя так легко пішли на катастрофу для США в Афганістані?».

Зараз ще невідомо, чи завершиться грандіозний бліцкриг Талібану повною та беззастережною перемогою? Але, абсолютно відоме наступне.

Перше, уряд у Кабулі залишився, фактично, наодинці й допомоги йому чекати, фактично, марно. Брутально висловлюючись, афганський уряд був зраджений та кинутий на поталу безжальним терористам тими, хто десятиріччями клявся, що ніколи не кинуть Афганістан у біді. Мова йде про США та НАТО.

Друге, такого погрому США та НАТО не знали ніколи. США можуть лише провадити паралелі, хіба що, із погромом у Перз-Харборі та втечею із Вєтнаму. НАТО – «найбільш успішний альянс в історії» - ні з чим свій ганебний розгром порівняти не в змозі. Єдина війна НАТО в історії свого існування – катастрофічний погром.

Третє, Талібан докорінно змінює цілий геостратегічний та геополітичний баланс у всій Середній Азії, а також відкриває дорогу до формування нового геополітичного порядку денного, фактично, у цілій Азії – від Китаю до Сирії.

Четверте, уникнути гуманітарної катастрофи у вигляді сотень тисяч, якщо не мільйонів, справжніх біженців вже не вдасться. Звичайно, що головний удар впале на Європу. Це буде плата за крах НАТО в Афганістані.

Байден вже нічого не говорить. В кращому випадку, він хоч щось та збагнув, що накоїв. Та скоріш за все, він не зрозумів нічого. І це найбільш страшно. Ганебне для США безумство в Афганістані, однозначно, вже найближчим часом повернеться для окупанта Білого дому великими потрясіннями. Трамп хоч приблизно знав, навіщо віддавав наказ на виведення американських військ із Афганістану, сподіваючись, але марно, на таємні угоди із Талібаном у Катарі. «Президент - крадій» Байден вже нінащо не сподівається.

США та НАТО кидали в Афганістані все – зброю, обладнання, техніку. Двадцять років війни і таке безчестя. Та найбільш страшне те, що вони кинули напризволяще афганців, які повірили їм. Скільки тепер вб’є тих афганців Талібан невідомо нікому? Відомо кого можна буде звинувачувати у тому кривавому мракобіссі, що вже покриває Афганістан – США, Байдена та НАТО.

Цинізм Білого дому та Пентагону не піддається виміру. Саме вони зрадили Афганістан та афганців, а  тепер верещать, що офіційний Кабул повинен захистити себе сам. Це тоді, коли Пекін прямо заявив, що він допоможе Талібану після захоплення терористами повної влади у країні. І тут постає фундаментальне та вирішальне питання: «А чому Сплячий Джо та його ліворадикальна зграя так легко пішли на катастрофу для США в Афганістані?».

Байден віддав на поталу Ірану Ємен. Байден віддав на поталу Ірану та Туреччині Ірак. Байден взагалі не переймається Сирією. Байден відверто веде ворожу політику проти Саудівської Аравії. Байден, фактично, цілковито під контролем ЦК Комуністичної партії Китаю. Байден під повним контролем у Кремля та Путіна. Так чому «президент-крадій» Байден буде щось робити для Афганістану? Відповідь очевидна і її бачить цілий світ, або ті, хто вміє бачити.

Президент Афганістану Гані, як виглядає, все вже збагнув. Мова йде про його життя та смерть. Він змістив міністра оборони. Можливо, це останній його вірний крок. Сил у офіційного Кабулу достатньо, щоб захистити столицю, а потім перейти у контрнаступ. Зрозуміло, що бліцкриг Талібану, багато в чому, витікає із відвертої втечі афганської армії з місць боїв та зіткнень. Лише політична воля президента Афганістану зможе зупинити цю ганьбу. Якщо ні, тоді він загине. А в Афганістані почнеться різанина. І тоді кровю захлинуться всі – від Білого дому та його окупанта Байдена до штаб-квартири НАТО, до цілої Європи та значно далі. Абсолютно новий геополітичний порядок вже на обрії. 

Рубрика "Блоги читателей" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости мира
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.