МАЙБУТНЄ ЗА ПОКОЛІННЯМ ГОЛОДНИХ НА УСПІХ

13 ноября 2020, 12:57
Владелец страницы
Голова політичної партії "КРАЇНА"
0
636
МАЙБУТНЄ ЗА ПОКОЛІННЯМ ГОЛОДНИХ НА УСПІХ
Віталій Скоцик

Україна ще зможе скористатися своїми конкурентними перевагами...Багато в чому і ситуація в Білорусі в 2020 році залежала від того, яку позицію обере Китай, оскільки Китайська сторона інтенсивно впроваджує свій довготривалий економічний план, відомий під назвою «Один пояс, один шлях». Мабуть, вістрям у напрямі Європи для китайців стала саме Білорусь, де останніми роками було побудовано заводи з виробництва двигунів, ракет, а в травні 2020 року в Білорусі відкрився найбільший комбікормовий завод, збудований китайцями, на 600 тис. тонн одночасного зберігання зерна. 

У Китаю і Білорусі дуже великий спільний економічний інтерес. І коли ми відслідковували, хто визнає результат виборів у Білорусі в день інавгурації, одним з небагатьох, і найбільшим, став Китай, президент Китаю Сі Цзіньпін привітав президента Олександра Лукашенка з інавгурацію на позицію президента Білорусі. 
З того моменту стало зрозуміло, що Білорусь і Китай будуть продовжувати свою співпрацю, а Китай в Білорусі буде відстоювати свої економічні інтереси. 

На жаль, Україна у 2013 році втратила цю позицію. Чому, на жаль? 
Тому що, якщо ти маєш слабку економіку, у співпраці з великими економіками ти можеш рухати свою країну вперед. Тоді підписавши також великий договір з китайською стороною в межах програми «Один пояс, один шлях» на 20 млрд доларів, 3 млрд Україна отримала, за які судиться з Китаєм і дотепер, бо ні зерна не поставила, ні грошей не повернула. 

Білорусь повела себе інакше стосовно китайської економіки, тому зрозуміло, що китайські виробництва з’явилися і в Білорусі, і в Росії, і в Узбекистані, і в Казахстані, і в багатьох інших країнах, де ця країна шукала свої інтереси, але разом з тим і співпраці з інтересами тих держав, куди заходила їхня економіка. 

Тепер про новітні «сутінки Європи». 
Тенденція погіршення позицій ключових європейських держав триватиме. До 2050 року середні темпи зростання найбільших країн Єврозони прогнозуються на рівні 1,5–2% на рік. 
А враховуючи те, що цього, 2020-го року, в середньому економіка Європи падає на 6–7%, зрозуміло, що зростання на 1,5–2%, прогнозовані ще до пандемії та економічної кризи 2020 року, відкине Західну Європу далеко назад. Тим більше криза дала можливість іншим економікам наростити свої конкурентні переваги. 

Зокрема потужність сучасної Німеччини вважають дуже вразливою. Це четверта економіка світу, основна економіка Західної Європи, але вона надзвичайно залежить від експорту.
Виробнича база країни перевищує її власні потреби в рази. Тому добробут Німеччини цілком залежить від країн, які купують її продукцію. 

А якщо навколишні держави просто не зможуть купувати таку кількість німецьких товарів? 
Ми це побачили вже цього року, коли виробництво автомобілів у другому кварталі 2020 року впало на рекордно низький рівень і стало зрозуміло, що інші виробники у світі стають лідируючими. Приклад цьому – TESLA Ілона Маска, яка стала суперпопулярною і такі популярні бренди, як BMW, Volksvagen, Mercedes, уже дихають їй в спину. А згадайте, скільки років Mercedes залишався супербрендом у світовому автомобілебудуванні. Сьогодні, мабуть, уже не Mercedes. 

Уже через десять років, за версією Stratfor, може утворитися «чотири Європи» – Західна, Східна, Скандинавія та країни Британських островів. Ми сьогодні вже маємо цю частину – Британські острови. 

Хай ще вони мають різну політику, різне бачення, але те, що Велика Британія пішла у своє окреме плавання від ЄС, є свідченням того, що ця стратегія, мабуть, є такою, як експерти прогнозують. 
Утім, Європейський Союз все ще може зберегтися на певних рівнях співпраці – економічних, політичних та військових. У першу чергу – військових, тому що 2020 року ми ще раз побачили, що в сучасному світі без сильної армії, розвідки та контррозвідки всі складові безпеки жити не можуть. 

Для кого можуть звільнити місце в першій десятці Німеччина, Велика Британія і Франція? 
У PwC вважають, що Індонезія, Бразилія і Мексика мають шанси стати одними з лідерів світового рейтингу до середини цього століття, якщо успішно створюватимуть умови для економічного зростання. 

Я би, мабуть, додав сюди й Австралію, яка досить успішно проходить кризу 2020 року. У довгостроковій перспективі піднімуться економіки Нігерії, В’єтнаму і Філіппін за рахунок прогнозованого високого темпу зростання ВВП. Думаю, що цим країнам під силу мати постійне зростання економіки на 4,5–5,5% на рік. На 4% зростатимуть щорічно економіки Малайзії і Колумбії, що також дасть їм підстави претендувати на вищі позиції серед держав. 

Звичайно, усі ці прогнози виправдаються тільки тоді та за тієї умови, що вони зможуть подолати кризу 2020 року належним чином, сильними позиціями. Те, що всі втрачають позиції, то це зрозуміло. Усі бігли по різному: хтось був лідером перегонів, хтось – по середині, хтось був аутсайдером…І тут в одну мить – СТОП! В якийсь момент всі зупинились! І тепер хто швидше і більш виважено набере нові позиції, той і буде перемагати.

Я би тут додав ще один простий момент, який дуже люблю сьогодні аналізувати, коли оцінюю сучасне покоління, наших молодих українців. Я завжди говорю, що ми голодні на успіх. 
Так от, розмірена Західна Європа, яка не голодна на успіх, яка жила в дуже комфортних умовах, дуже важко зможе перенести кризу 2020 року. 
Ті країни, ті економіки, які не були суперуспішними, але в яких з’явилися нові покоління, голодних на успіх, вони у теперішній ситуації мають прекрасні можливості, щоб посісти лідируючі позиції. Тому не дивно, що це азійський світ, не дивно, що це країни Африки, не дивно, що в цій ситуації може важливу роль відіграти і Україна, хоча ми бачимо, що Україна більше втрачає, ніж здобуває. 
Сьогодні, у 2020 році, уже марно, мабуть, сподіватися, що Україна зможе скористатися своїми конкурентними перевагами, а це насамперед продукти харчування, та велика зарядженість на успіх, щоб досягати результатів і лідируючих позицій. Але побачимо. У нас ростуть прекрасні покоління. 

Аналітики PwC, як і Stratfor, радять серйозно ставитися до перспектив Польщі. Тут я абсолютно згодний. Польща якісно проходить і кризу 2020 року, якісно відпрацювала з 1991 року і дотепер свою адміністративно - територіальну реформу, свою економічну політику. 

На основі стратегії розвитку Польщі, де влада й опозиція змагаються між собою за максимально ефективну її реалізацію, а країна йде згідно із затвердженим курсом, говорить про те, що Польща буде набирати дедалі серйозніших позицій в ЄС. 

Серед великих країн Євросоюзу вона матиме найвищі темпи зростання, і дуже ймовірно, скоро вийде в лідери Європи. Слід пам’ятати, що успіх поляків не в останню чергу зумовлений тим, що вони є консолідованою нацією, монолітною в мовних і релігійних питаннях. 

Дуже важливу роль тут відіграє і політика католицизму. Християнські традиції тримають польський народ в організованій національній спільноті. 

Навіть у соціалістичні часи польські господарі зуміли зірвати колективізацію. Країна, яка в соціалістичному таборі не пройшла колективізацію, зберегла приватну власність на землю, зберегла свої цінності – повагу до землі та людини, яка на ній працює. 

Невипадково сучасна Польща зробила ставку на розвиток сільського господарства і переробної промисловості. Саме переробна промисловість дала можливість Польщі достатньо швидко модернізувати свою економіку та рости, і тоді як економіка зросла в середньому на 4%, переробна промисловість у цій країні зросла на 7–8% на рік. А це і робочі місця, і додана вартість. 

Тому і Польща і є наразі однією з найпотужніших аграрних країн континенту. Чи не єдина країна, яка зберегла позитивні показники росту економіки навіть під час кризи 2008–2009 років. І думаю, що буде однією з тих країн, які найменше постраждають у 2020 році. Рубрика "Блоги читателей" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости мира
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.