США створюють анти-іранську коаліцію. Без України

25 августа 2020, 12:37
Владелец страницы
міжнародні відносини, безпека та оборона, трансатланичні відносини
0
126
США створюють анти-іранську коаліцію. Без України

США створюють анти-іранську коаліцію. Без України

Кулеба приймав у Києві ворога України із Німеччини – Мааса, який декілька днів тому був у своїх союзників у Москві.

Саме коли член анти-української коаліції Хейко Маас був у Кремлі, в Європі був Майк Помпео, який абсолютно свідомо проігнорував у своєму турне ФРН. У Варшаві Помпео зміцнив новітній союз Сполучених Штатів та Польщі, а також окреслив обриси нового геополітичного порядку в Європі. Ані Зеленський, ані Кулеба до Варшави не поїхали, хоча перший і був офіційно запрошений.

Тепер, рівно через тиждень після європейського турне Держсекретаря Помпео, він почав інше, але ж такої самої стратегічної ваги, турне до Близького Сходу. Буквально, за декілька днів до прильоту Помпео, до Близького Сходу терміново прилітав Маас. Мета була одна –знову та знову врятовувати те, що вже давно поховано – безумну «іранську ядерну угоду». І це не маніакальність Мааса та Меркель, це їх стратегічні цілі. Саме про це вів мову Маас у Кремлі, із жахом спостерігаючи за заявами да діями Помпео в Європі та, особливо, у Польщі.

Кулеба про страхітливу та безумну «іранську ядерну» оборудку мовчить. Не тому, що він нічого не розуміє, а він дійсно нічого не розуміє, а тому, що смертельно переляканий. Цей переляк Кулеби після приїзду ворога України - Мааса, однозначно, сягнув зараз небачених досі позначок. У Вашингтоні це фіксують, роблячи стан Зеленського та його оточення, включаючи Кулебу, нестерпним. Більш глибинно примітивного та порожнього міністра закордонних справ, як Кулеба, Україна не бачила. Страхіття полягає в тому, що все це збіглося у момент краху всіх та всього, і саме тоді, коли на наших очах почалася формуватися нова глобальна архітектура.

Сказати, що новина про приїзд Майка Помпео до Близького Сходу, була несподіваною, це не сказати нічого. Абсолютно зрозумілим є одне – підписання проекту угоди між Ізраїлем та ОАЕ кардинально перевернуло весь стратегічний баланс вздовж цілого Широкого Близького Сходу й тому Держсекретар США Помпео просто не міг не рушити до регіону. Головна мета одна – створення анти-іранської коаліції. Для «не міністра, не закордонних справ та не України» Кулеби не полінуюсь повторити: «Для утворення анти-іранської коаліції».

Маршрут Помпео вражаючий – Ізраїль, Бахрейн, Оман, Саудівська Аравія та Судан. Це всі потенційні учасники цієї новоутвореної коаліції. Алгоритм Білого Дому максимально простий та ясний: «США нікого не примушують до вступу до лав коаліції. Але, потім не проситися та залишайтеся наодинці проти Ірану, Росії, Китаю, а також їх союзників, на кшталт ФРН». За останніми даними аналогічну угоду із Ізраїлем готується підписати Саудівська Аравія. Якщо Ер-Ріяд ухвалить таке рішення, баланс у регіоні зміститься кардинально та надовго. Як надовго? Поки не будуть знищені всі ключові загрози, що походять від Тегерану, від безумного тегеранського режиму мулл.

На самому початку вересня проект угоди між Ізраїлем та ОАЕ повинен бути підписаний. Одночасно, США почали 30-денний відлік до поновлення всієї потуги санкцій проти іранського режиму, що були зняті з нього в рамках тієї злощасної та ідіотичної «ядерної оборудки». Оборудки, яку тоді також  підтримував офіційний Київ, словами МЗС України на чолі із Клімкіним. А Кулеба – це, майже, те ж саме, що й Клімкін, а може, що й гірше. Часи змінилися і змінилися кардинально за такий стислий період. Нічого дивного – сучасна стратегічна динаміка.

Збиття українського літака над Іраном однозначно вимагало від України миттєвого приєднання до коаліції проти Ірану, що утворюється зараз. Більше таких можливостей може й не бути.  Хоча що можна було ще чекати від таких фундаментально обмежених та переляканих елементів, на кшталт Кулеби та Зеленського?

Потужно шокувало інше. Коли Державний Секретар США Майк Помпео тільки завершив перемовини із Нетаньяху, Бібі підняв телефонну трубку та зателефонував до… Кремля, до Путіна. Запросив до анти-іранської коаліції?    

Рубрика "Блоги читателей" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости мира
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.