П’ять днів відчаю та безумства Європейського Союзу

22 июля 2020, 19:13
Владелец страницы
міжнародні відносини, безпека та оборона, трансатланичні відносини
0
99
П’ять днів відчаю та безумства Європейського Союзу

Керівники держав-членів та найвищі єврократи не могли покинути приміщення Європейської Ради. Єдине, чим вони всі керувалися, був страх.

Британці, напевно, в шоці спостерігали за судомами ЄС і молилися, що вони вже не там. Уряд консерваторів Джонсона виділив приблизно 800 мільярдів фунтів на порятунок країни у боротьбі із китайським комуністичним вірусом. Виділив абсолютно легально та конституційно й не досяг майже нічого. Ті божевільні суми, яких не було у британському бюджеті, просто розчинилися невідомо куди та як. Європейський Союз дійшов до рокової межі та переступив її.

Керівники держав-членів та найвищі єврократи не могли покинути приміщення Європейської Ради, тому що знали, що без домовленостей їм, фактично, було заборонено повертатися додому. Але, вони також знали, що із такими домовленостями, на них також чекає неминуча політична Голгофа. Єдине, чим вони всі керувалися, був страх. Тому зруйновано всі договірні підвалини проекту «ever closer Union»  й вони не могли не бути зруйновані. Та незабаром наступить жорстка розплата.

У ЄС нічого не було, немає і не буде – ані грошей, ані влади, ані, фактично та головне, суспільної легітимності. Силова політика, а зараз у вигляді китайської вірусної комуністичної війни, просто все це відверто оголила. І страх всередині ЄС гнав тих «лідерів» до безумства.

750 млрд. євро – це абсолютна фікція. Цих грошей просто не існує і, можливо, ніколи не існуватиме. 390 млрд. євро – у вигляді «грантів», 360 млрд. – у вигляді позик. Ці заплановані божевільні суми хочуть позичати на фінансових ринках, а потім – до 2058 року повертати. Але, принципове – цих грошей немає і навіть ця божевільна сума просто мізерна у порівнянні з тим, що потребується. У березні для мінімального порятунку Італії була необхідна точно така сума – 750 млрд. євро.

Але, всепоглинаючий політичний страх довів керівників країн-членів ЄС до того, що вони передали, майже, необмежену владу єврократам та єврофанатикам у Брюсселі. Передали право розпоряджатися гігантськими сумами, яких ще немає, а можливо, що й не буде, ніким не обраним та нікому не підзвітним євробожевільним. Передали без будь-якої зголи від власних громадян та навіть власних національних парламентів. Бо ними рухав лише страх.

У Нідерландах вже вимагають проведення референдуму щодо утвореного у Брюсселі так званого «Фонду реконструкції».  Цілком зрозуміло, що це лише початок. Ось чому так поводився Рютте. Він чудово знав, що чекає попереду. І він абсолютно правий. Схоже, що місце Британії в ЄС зайняли Нідерланди. У 1984–му Тетчер домоглася повернення грошей Британії. Тепер того самого вимагає і Рютте  Результат відомий. А Нідерланди не одні, з ними група «Пяти малюків», які вчинили бунт. Правильно вчинили, але здалися. Страх переміг. А вдома чекає розплата.

Вражає хто обєднався у ту «Групу малюків». У Фінляндії при владі майже комуністи і треба додати, що радикальні молоді феміністки. У Данії – крайні ліві соціал-демократи. У Швеції – ліві соціал-демократи тримаються при владі лише за підтримки майже комуністів та радикально лівих «зелених». У Нідерландах – центристський уряд меншості. І лише в Австрії керують правоцентристи. Всі ці країни – чисті донори ЄС. Їх об’єднало лише те, що вони не хотіли віддавати свої власні гроші. Жах посилюється ще й тим, що Швеція та Данія повинні будуть віддавати свої крони, а не євро. Це вже за межами розуміння, але це реальність в ЄС.

З іншого боку прірви – стан також страхітливий. Істерія прогресивного ідіота Макрона вже не повинна нікого дивувати. З ним, фактично, вже все завершено. В Італії Сальвіні прямо заявив, що Конте на саміті вчиним зраду. Вкрай можливо, що Сальвіні правий. Ті суми, що заплановані для Італії, майже точно, відкриють шлях до влади Сальвіні, причому, як виглядає, незабаром. А в Іспанії, також незабаром, уряд меншості соціалістів за підтримки комуністів впаде. Ті фантомні кошти його доконають.

Меркель, як виглядає, підписала собі вирок. У серпні, на виконання рішення Конституційного суду ФРН, буде вирішуватися доля участі країни у так званому «кількісному помякшенні», що здійснює Європейський Центральний Банк. Після дій Меркель у Брюсселі ті доленосні рішення вищої судової інстанції ФРН, фактично, розгромлені. Невже у ФРН тепер залишиться лише один шлях – повернення до марки?

Вони в ЄС переступили останню риску на протязі п'яти днів відчаю та безумства. Останню на нинішньому етапі. Страх може минути, а може і залишитися. Але страх не може тримати «ever closer Union» хоч якось довго.  Що буде незабаром – Italexit, Irexit, Swexit, що?    

  

Рубрика "Блоги читателей" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости мира
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.