Лівія. Падіння НАТО та втеча Франції

3 июля 2020, 12:31
Владелец страницы
міжнародні відносини, безпека та оборона, трансатланичні відносини
0
28
Лівія. Падіння НАТО та втеча Франції

Цикл геостратегічного падіння для «найбільш успішного альянсу в історії», який розпочався взимку 2011 року в Лівії, замкнувся зараз, у спекотні дні року 2020-го, саме там – у Лівії.

Цикл геостратегічного падіння для «найбільш успішного альянсу в історії», який розпочався взимку 2011 року в Лівії, замкнувся зараз, у спекотні дні року 2020-го, саме там – у Лівії.

У березні 2011-го року, в операції НАТО в Лівії «Обєднаний захисник», фактично, брали участь 8 країн-членів. Лише через три тижні, їх залишилося тільки шість. Світ побачив жахливу картину реального стану НАТО та його членів. І весь той стратегічний політичний та військовий морок проходив під гаслом Обами щодо місця США – лідерства ззаду. Ближче до осені «Об’єднаний захисник»» був згорнутий, а Обама та НАТО кинули Лівію напризволяще.

Через девять років, після фактичного провалу НАТО в Лівії, Альянс там просто рухнув. Може хтось, ще декілька днів тому, чув про операцію «Морський охоронець»?  Не витрачайте вже свої марні зусилля. Ця операція НАТО там саме – у Лівії, фактично, припинила своє існування, майже не розпочавшись.  Але, зараз все набагато серйозніше, страшніше та вирішальне.

Тоді у 2011 році, історія ще майже не повернулася, не беручи до уваги окупацію частини Грузії. Силова політика та силова конкуренція тільки зажевріли на геополітичних обріях, а НАТО готувалося до Чиказького саміту, лише для одного, аби підтримати Обаму на другий термін.  Тепер настав час розплати.

Не тіште себе ілюзіями, що НАТО одужає від «смерті мозку». Лівія, як виглядає, стає могильником для НАТО. Це не могло не трапитися. НАТО зрадило Україну й сподівалося, що все знову минеться та забудеться. В часи прямої стратегічної конкуренції нічого не минає та не забувається. І Лівія – це доказ.

Так, у НАТО набагато страшніше, аніж «смерть мозку». Так, по цілій ієрархії Альянсу – абсолютний стратегічний параліч та розєднання. Та все це лише похідне. Фундаментальне інше: в НАТО зникло спільне стратегічне сприйняття. А може правда в іншому: «А чи існувало те спільне сприйняття між союзниками взагалі?». Невже тоді, у 2011-ому, не було вже зрозуміло, що все рухається до нинішнього занепаду та падіння? Очевидно, було. Зараз, як виглядає, буде все набагато жорсткіше.

Це божевільна та неперевершена картина, коли всередині Альянсу одні «союзники» нападають на інших «союзників», та відверто погрожують застосувати силу, коли прямо формуються коаліції всередині Альянсу для боротьби між собою. Єдине, чого хочеться, щоб все це завершилося тільки щодо багатостраждальної Лівії й не перекинулося, в тому числі, й на Україну. Україні просто треба дивитися на те, що відбувається із НАТО в Лівії й максимально себе убезпечити від цього падіння НАТО.

Що зараз найбільш принципово, нагально та важливо: «Жодним чином заборонено недооцінити втечу Франції з так званої операції «Морський охоронець». Це не втеча Франції та Макрона від виконання союзницьких зобовязань, які Франція й не думає навіть виконувати. Це не просто зіткнення із Туреччиною щодо Лівії та цілого Середземноморя. А кому телефонував Макрон лише за декілька днів до того, як Франція оголосила про свою втечу із операції у Лівії, а зараз виставило ультиматум? Правильно, полковнику КГБ Путіну. І Франція, і Росія – на одному боці у Лівії. І не тільки у Лівії. В Україні також.

Коли у 2007 році, Саркозі – союзник та соратник Путіна, оголосив про повернення Франції до військових структур НАТО, це стало початком нинішнього падіння Альянсу. Саме французький представник незмінно очолює Командування з трансформації у Норфолку. НАТО здійснило «трансформацію» до «смерті мозку». Це те, чого бажав полковник КГБ Путін. Зараз, на місці Саркозі, Макрон – ще один союзник Путіна та прогресивний ідіот. А Кремлю саме таке НАТО і потрібно. Там ще і ФРН із Меркель. Вся анти-українська коаліція, що забезпечила «смерть мозку» та крах, та падіння НАТО.

США, фактично, мовчать щодо Лівії та НАТО. Зрозуміло, що Білий Дім на боці Анкари. Природньо, що Трампу зараз тільки ще не вистачає Лівії у порядку денному цього світового безумства. Трамп ухвалив принципове рішення – вивести війська з Німеччини. Треба було виводити взагалі всі сили із тієї ворожої території. Напевно, Чавушоглу вчора у Берліні обережно сказав, зо Туреччина бажала б бачити частину цих американських сил на турецькій землі?   

Рубрика "Блоги читателей" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости мира
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.