Правда і фейки про смертність від коронавірусу

01 червня 2020, 17:15
Власник сторінки
0
31
Правда і фейки про смертність від коронавірусу

Фейкомети часто піднімають тему смертності від коронавірусу і говорять, що цифри завищені (конспірологи) або занижені (ті, хто нагнітають паніку), але ж джерела даних однакові.

Сьогодні ми розглянемо тему смертності та летальності від коронавірусу, порівняння із сезонним грипом та що ж це за показники такі CFR та IFR.

Смертність vs летальність

Показник смертності вимірюється не у відсотках, а у проміле. Це  кількість смертей від конкретного захворювання (або причини смертності) на певну кількість людей за певний проміжок часу. Зазвичай, вираховують смертність за рік на тисячу мешканців. Оскільки, коронавірус – нове захворювання, то смертність від коронавірусної інфекції рахувати ще зарано.

Летальність. Для обрахунку летальності застосовують два терміни CFR (Case fatality rate) – це співвідношення загальної кількості смертей до загальної кількості зафіксованих випадків і IFR (Infection-Fatality Rate) –  співвідношення кількості смертей до загальної кількості інфікованих. Щоб не плутати вас, одразу скажемо: не усі інфіковані знають, що вони інфіковані коронавірусом. Так само про це не знають дослідники.  І скажемо ще більше: обидва показники не є надійними, вони радше показують тенденції розвитку і загрозливість захворювання.

Ви можете розрахувати  CFR самостійно для будь-якої країни на будь-яку дату: кількість смертей поділити на загальну кількість зафіксованих випадків і помножити на 100%.

Отож, про всі ці показники, їхній рівень для різних країн та маніпуляції фейкоментів читайте за лінком нижче.

І головне, ніколи не порівнюйте CFR i IFR – бо це як порівнювати яблука та апельсини:)

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Новости мира
ТЕГИ: смертность,Коронавирус в Украине
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.