Війна ЄС проти Великої Британії та єдиний вибір Лондону

18 мая 2020, 10:50
Владелец страницы
міжнародні відносини, безпека та оборона, трансатланичні відносини
0
26
Війна ЄС проти Великої Британії та єдиний вибір Лондону

Зараз, коли економіка ЄС, а в передусім – єврозони, в руїнах, вести переговори із Єврокомісією – це дійсно мазохізм.

Дивно, що існували якісь ілюзії, що переговори між ЄС та Британією щодо «угоди після Brexit», можуть завершитися успіхом. Невже після багатьох років - після переможного референдуму у червні 2016 - відкритої, нічим не прихованої війни Європейського Союзу проти ще тоді свого члена, так нічого й не навчили володарів Даунінг-стріт, 10?

Як було абсолютно зрозумілим, те що величезні сили та ресурси будуть витрачені дарма на безглузду битву щодо Угоди про Brexit. Так, Brexit трапився, а ось про ту «історичну угоду» із її злощасними перехідними положеннями і з моторошними «бекстопами» вже, майже, ніхто й не згадує. Так були втрачені дорогоцінні тижні, місяці та роки. Що, цей перехідний час якимось чином допоміг британській промисловості та економіці адаптуватися до життя поза Європейським Союзом? Абсолютно, ні.

То був тотальний обман та тотальний міф. ЄС, розпочавши війну проти Британії, бажав лише одного – змусити британців повернутися. Той етап війни Велика Британія виграла. Просто ще декілька місяців тому, майже ніхто не знав, що на Британію від початку 2020 –го, чекатимуть дві війни одночасно: одна, тобто продовження старої, із абсолютно паралізованим, розколотим та падаючим ЄС, друга, неоголошена, яку розпочав та веде комуністичний Китай.

Офіційний Лондон міг би вже мати дуже чіткі гарантії від низки країн ЄС про прямі двосторонні «після - Brexit» угоди. Зараз, коли економіка ЄС, а в передусім – єврозони, в руїнах, вести переговори із Єврокомісією – це дійсно мазохізм. Коли у Брюсселі вже, майже, ніякої, ані влади, ані грошей, та головне, що немає легітимності, такі переговори, окрім провалу, нічим завершитися, в принципі, не можуть. Так воно й відбувається. Агонізуючий Барн’є висунув від імені агонізуючого ЄС ультиматум британцям. Лондон наджорстко відповів: «Або наші умови, або все завершено». Брюсселю ще треба було додати бензину до полумя, вимагаючи 38 мільярдів за вихід Альбіону.

Стан Європи змінився кардинально та докорінно без жодних шансів повернутися до того, що існувало до нападу китайських комуністів. Лондон повинен був від самого початку цього геополітичного нападу домовлятися про спільну битву, а паралельно про існування після Brexit, із Берліном, Римом та Мадридом. Зараз ще не все втрачено, але кожний день затримки робить ситуацію все гіршою та гіршою, для всіх без винятку, окрім Пекіну та його сателітів. Цифри економічного краху ФРН, Італії, Іспанії просто божевільні. В єврозоні теж саме, а сам Європейський Монетарний Союз вже в стані вільного падіння та розпаду. Як схоже, що й цілий Європейський Союз. Так що в таких умовах Лондону прислуховуватися й далі до маразматичних вимог пана Барнє? Ні.

Британський Офіс Національної Статистики повідомив, що ВВП Британії в березні впав на 5,8 %. Сфера обслуговувань втратила 6, 2 %, будівельно-конструкційна галузь впала на 5, 9 %, виробництво – на 4, 6 %.  

Банк Англії заявив, що британська економіка може зазнати найбільш гострого спаду ВВП на протязі останніх 300 років, а падіння на рівні 14 % може стати реальністю. Із потенційним підйомом на 15% у 2021 році. Незалежні, але впливові економічні та ринкові аналітики кажуть, що падіння може бути й 21%. Але, всі кажуть, що гірше лише попереду.

Тільки чомусь ніхто не наважується сказати, що причина цього лихоліття – війна. Й боротися та рятувати вже не промисловість, а державу, треба не економічними, а політико – силовими методами. Союзник у Британії лише один – США. Дональд Трамп та Білий Дім прямо та не вагаючись сказали, що США готові до союзу із Великою Британією. Умова лише одна – порвати із червоним Китаєм. Про ЄС Білий Дім просто промовчав. Це мовчання абсолютне зрозуміле.   

Рубрика "Блоги читателей" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости мира
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.