ЯК СТУДЕНТ ГРОШІ ШУКАВ...

16 сентября 2019, 18:53
Владелец страницы
Журналист
0
100
ЯК СТУДЕНТ ГРОШІ ШУКАВ...
UkrMedia

Правила таки змінилися і, мабуть, всі «студенти-поляки» уже відчули це на собі. Найбільш складним моментом усі одностайно називають питання банківської виписки і час очікування.

Тож, відколи я написав попередню статтю про зміни процедури подачі минув місяць. Рівно стільки мені знадобилося, щоб зібрати необхідні документи та податися. Пропоную разом зі мною поринути в це море задоволення ще раз! Що ж, спочатку я марудно чекав на горезвісне засвідчення від університету (поки чекав – зробив страховку, фотки і таке інше). Коли нарешті лист із мого Хоґвартсу опинився у моїх руках, я оплатив візовий збір, на наступний день мені подзвонили і ще через 3 дні я поїхав до візового центру. Жарт. До ППВА я поїхав через  2 тижні, бо так цитую вирішила система. Але мабуть і добре, що так. Бачте, я, як і більшість студентів, гадав, що зробити виписку з банку це вже й не така велика проблема. Однак я помилявся.

На сайті візового центру вказано, що існує декілька шляхів підтвердити свою платоспроможність. Щось там про кредитний ліміт, щось там про 701 злотий на місяць і скільки-то злотих на дорогу, ще щось було про якісь там дорожні чеки, польські банки, українські – саме так я це все прочитав першого разу (думаю, ви теж). Взагалі вважаю, що це одна із основних проблем подібних сайтів – писати так, щоб ще менше розуміли. Декілька разів довелося дзвонити на гарячу лінію, а саме 29 (відповіли 4). І от, як це зробити:

  • 701 злотий х 12 місяців перебування + 200 злотих на дорогу + сума оплати помешкання х 12 місяців = ДОРОГО/БАГАТО і виключно на рахунку польского банку.

  •          Щомісячний кредитний ліміт по рахунку в українському банку. Сума в гривнях, що дорівнює одному місяцю проживання в РП (як вище, але на 12 множити не треба). 

  •       Довідка про працевлаштування студента та розмір платні.

  •          Довідка про присвоєння студенту стипендії. 

  •          Якісь там дорожні чеки. 

На мою думку, найвигідніше для студента буде стипендія. Заздрю тим, кому пощастило. Але якщо дивитися на ситуацію більш реально, то це, звичайно, відповідна сума на рахунку в Польщі. Чому так? Бо, як повідомляють джерела, польський консул саме за це і бореться. Тож заявники зі злотим на кончє (усе пристойно: na koncie – на рахунку) мають усі шанси отримати візу якнайшвидше. 

Особисто я скористався другим варіантом. Я отримав кредитний ліміт від Привату, которого мені не вистачало, а вони не могли його підвищити, бо це не справа кількох днів. Цим варто було почати займатися завчасно. Отже, подібну процедуру  було зроблено ще в одному банку. В чому підступ? А в тому, що це все було оформлено на одного з батьків. Справа в тому, що вам знадобиться ліміт мінімум на 10К грн, а українські банки молодим студентам таких лімітів не встановлюють. Можна звісно спробувати покласти потрібну суму на рахунок, так як і у випадку з польским банком. Однак, запевняю, краще вже розібратися з якимись там дорожніми чеками. Тож, щоб усе це легалізувати – вам треба буде сходити до нотаріуса, зробити Спонсорський лист від батьків/опікунів і разом з банківськими виписками та рештою документів бігом іти до візового центру. До речі, робіть той лист про всяк випадок не весь термін навчання.

Якщо ви все зробили правильно – чекайте на візу близько 30-60 календарних днів.
Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости мира
ТЕГИ: Польша,студенты,студент,виза,Польща,виза в Польшу,кредит,студенти,віза
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.