Безглуздість саміту у Біарріці для Трампа та сучасна безглуздість G7 взагалі

7 августа 2019, 17:53
Владелец страницы
міжнародні відносини, безпека та оборона, трансатланичні відносини
0
38
Безглуздість саміту у Біарріці для Трампа та сучасна безглуздість G7 взагалі

Геостратегічного та геополітичного сенсу для Президента США Трампа пересікати Атлантику заради G7 на французькому курорті Біарріц не існує.

Геостратегічного та геополітичного сенсу для Президента США Трампа пересікати Атлантику заради G7 на французькому курорті Біарріц не існує. Єдина причина – показати цілому світу сучасний баланс сил всередині «сімки» та склад коаліцій та союзів, які вже виникли, та які будуть виникати невдовзі, як максимум, до нового року.

Але, необхідність такого зібрання у Біарріці заради таких цілей просто нікчемна. Баланс сил відомий, як і стратегічні інтереси кожного із нинішніх учасників G7.

У США та Дональда Трампа всередині нинішньої «сімки» лише один справжній та стратегічний союзник – Велика Британія, причому Велика Британія Бориса Джонсона. Трамп та Джонсон можуть й будуть зустрічатися, як того вимагає сучасна стратегічна динаміка. Трамп та Джонсон реально стали лідерами вільного світу й саме тому Трампу немає сенсу бути у Франції, щоб підводити під удар тільки народжений, або, вірніше сказати, поновлений союз.

Жодних сумнівів у тому, що ті, хто поза цим союзом, й бажають нанести потужні удари по ньому саме у Біарріці, ховаючись за пишними, але порожніми заявами.

ФРН та Меркель – це вороги США та Трампа. Це вже не приховується.

Трюдо – це, фактично, також ворог Трампа. Це також, майже, не приховується. Дональд Трамп не забув, що витворяв Трюдо на саміті у Квебеку. І головне – через три місяці Трюдо, скоріш за все, програє на парламентських виборах. Тоді у союзу Трампа – Джонсона, напевно, буде вагоме поповнення.

Франція та Макрон – поки шо, не ворог Трампа, але стрімголов наближаються до такого статусу. Що, просто так він буде зустрічатися із кремлівським диктатором за декілька днів до Біарріци? Звичайно, що ні.

Італію взагалі не можна ніяк охарактеризувати. Напевно, головне, а що Італія взагалі робить у G7? Стратегічна інертність – річ зрозуміла, але як довго вона буде так потужно викривлювати абсолютно новий баланс сил. Італія – це один із найяскравіших прикладів такого викривлення.

Японія також на роздоріжжі. Дональд Трамп, напевно, довго чекати на Японію не буде. Зрозуміло, що Токіо не піде на альянс, ані з Пекіном, ані з Москвою. Але шкодити народженню нової архітектури у Тихоокеанському регіоні та на Далекому Сході США не дозволять.

Крах Договору про РСМД став одним із ключових водорозділів для G7. Утворення коаліції для дій у Затоках, як виглядає, може стати епітафією для цього обєднання. У Білому Домі це знають, як про це чудово знає сам  його хазяїн.

Є ще, напевно, головна причина для Дональда Трампа не пересікати Атлантичний океан заради нічого, це у кращому випадку. Страшне та наджорстке внутрішнє політичне зіткнення у США вже розпочалося. Зарано. Чекали на його початок не раніше кінця року. Демократи розпочали внутрішню політичну «війну» вже прямо зараз. Трамп повинен обирати. Але, його відсутність вдома зараз, заради лише G7, може коштувати йому перемоги, трохи більше ніж, через рік.

І ще одне, що буде дійсно головним. Трамп дав згоду на приїзд до Польщі 1 вересня, тобто через тиждень після запланованого зібрання у Біарріці. Саме у Польщі Президент Трамп буде розширювати та зміцнювати новий союз на чолі із США. Й саме у Польщі стане чітко зрозумілою сама безглуздість  G7 зараз.   

Рубрика "Блоги читателей" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости мира
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.