Крах ДРСМД. Повернення Холодної війни, яка ніколи не завершувалася

3 августа 2019, 16:56
Владелец страницы
міжнародні відносини, безпека та оборона, трансатланичні відносини
0
44
Крах ДРСМД. Повернення Холодної війни, яка ніколи не завершувалася

2 серпня 2019 року офіційно став днем повернення Холодної війни. Можливо, колись цей день назвуть – день початку Холодної війни – 2.

2 серпня 2019 року офіційно став днем повернення Холодної війни. Можливо, колись цей день назвуть – день початку Холодної війни – 2. Можливо, якось інше. Зрозуміло лише одне – Холодна війна ніколи не завершувалася. А оголошені на початку 90-х «стратегічні канікули» стали грандіозним геополітичним блефом та самообманом.

Договір щодо ракет середньої та малої дальності не міг не «померти». Дивно, чому він протримався так довго? Мерзотно та з презирством треба спостерігати за всіма тими, хто проливає «крокодилячі» сльози над «смертю» ДРСМД. А ще більш мерзотно спостерігати над тим, як ті, хто ці сльози проливає, верещить, що відповіді будуть адекватні. В першу та, передусім, головну, чергу мова йде про НАТО.

Треба, напевно, сказати одне – після 2 серпня 2019 року НАТО, майже однозначно, ніякої ролі щодо  дій та рішень в епосі «після-ДРСМД» грати не буде.

Зараз для США та РФ вирішальними стають фактори політичної рішучості та часу. І перше, і друге, в повній наявності з обох сторін. Причому, Путін має явну перевагу, тому що він із своєю кремлівською зграєю ніколи не змирився із геополітичною поразкою, яка сталася в результаті падіння СРСР. Зараз, після 2 серпня 2019 року, для них почався час до якого вони так прагнули довгих, майже, тридцять років.

Де буде діяти Путін та Кремль по заповненню стратегічного вакууму, що виник після краху ДРСМД?

Крим. Жодних сумнівів у тому, що ракети класу 9М729 та «Іскандер - М» вже розміщені на території Криму. Майже точно, що їхня кількість буде доведена до такого рівня, яка може зробити ті чи інші дії США нікчемними та непотрібними.

Калінінградська область. Розвиток ситуації буде абсолютно аналогічним у порівнянні із кримським.

Біларусь. Виходячи із динаміки поглинання Москвою Мінська,  початок розміщення такого класу ракет може розпочатися до нового року. При цьому, спротив від біларуського диктатора буде мінімальний та виключно показовий.

Окуповані райони Донецької та Луганської областей. Треба чітко усвідомлювати, що кремлівський монстр йшов на знищення ДРСМД, в тому числі, щоб ще більше розв’язати собі руки у стратегічній боротьбі за Україну. З кожним днем зволікання з боку США та Трампа, ймовірність появи ракет такого класу в тих районах України буде зростати. Зараз таку ймовірність можна оцінити, приблизно, як у двадцять – тридцять відсотків.

Абхазія. Ситуація вельми подібна до ситуації із окупованими районами Донецької та Луганської областей. Але, все ж таки сприятливіша для Кремля із ймовірністю розміщення вже на рівні тридцяти – сорока відсотків. Вирішальний стратегічний фактор: якщо російські ракети зявляються в Абхазії, ареал Чорного моря, фактично, стає цілковито підконтрольним РФ. Більше того, розміщення ракет малої та середньої дальності в Абхазії надає додаткових гарантій союзному режиму в Ірані та посилює тиск на майже союзний режим в Анкарі.

Туреччина. Путін та Кремль після краху ДРСМД почнуть неймовірний тиск на Анкару заради добитися дозволу на розміщення. Якщо вдалося зламати «опір» Анкари щодо С-400, то, можливо, «опір» щодо ракет від Ердогана не буде такий завзятий? А Туреччина все в НАТО.

Сербія. «Закрити» Балкани розміщенням ракет малої та середньої дальності у Сербії – це мега-мрія кремлівських мрійників. Спротиву з боку НАТО точно не буде. США, скоріш за все, діяти також не будуть. Головна перепона – сам режим у Белграді. Виглядає, що як і в ситуації з Біларусією,  до нового року можуть бути зрозумілі досягнення та провали Кремля на цьому балканському напрямку.

Для України ситуація стає катастрофічною. Режим «буферної», або «граничної» зони, який тримався від початку 2014-го, рухнув. «Санітарна зона», що протяглася вздовж України від початку агресії РФ,, також рухнула. Зараз Україну будуть просто «стискати» з обох боків. Я просто не пишу про те, що буде робити Трамп та США у часи «після ДРСМД». Можливо, що була б надія. Але, із криворізьким ідіотом надії жодної. Навпаки, все буде ще гірше.

Історія повернулася. Зникають договори часів після Холодної війни. В Україні при владі ті, хто ніколи не розумів, не розуміє та ніколи не зрозуміє все те, що написано вище. Влади в Україні немає.  Повернення Холодної війни, яка ніколи не завершувалася. 

Рубрика "Блоги читателей" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости мира
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.