Знищення чи знущання?

26 июля 2019, 14:18
0
66
Знищення чи знущання?

О 10:30 в приміщенні «Укрінформ» відбулася конференція на тему «Знищення чи знущання? – мешканці Кривого Рогу про екологічну ситуацію в місті».

Що ж з’ясовано?

Голова спілки об’єднань громадян «Асоціація громадських організацій «Екологічна перспектива регіону» Андрій Богданов заявив, що ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» через невиконання взятих на себе екологічних зобов'язань викидає в атмосферу 96 тис. тон шкідливих речовин щорічно.

«Перш за все - це виведення з експлуатації агломераційної фабрики, яка не відповідає жодним нормам, навіть, вітчизняного екологічного законодавства. Після численних перенесень це мало бути виконано у 2015 році. Далі - доменний цех, реконструкція газоочисних установок. Мали виконати у 2017 році. Мартенівський цех - виведення з експлуатації двохванного сталеплавильного агрегату - мали виконати у 2017 році, виведення з експлуатації доменних печей №7 та №5 - у 2015 році мали виконати. Проммайданчик №2: мали виконати реконструкцію газоочисних установок у 2015 році», - сказав Богданов.

Богданов наголосив, що кожного року від невиконання заходів підприємством кожен мешканець Кривого Рогу отримує 150 кілограмів викидів.

Крім того, на думку громадської організації «Екологічна рада Криворіжжя», машина безперервного лиття заготовок №3 в ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг», слідчі дії на якій нещодавно проводило СБУ, є радіаційно небезпечною.

Екологи заявляють, що представник підрядної організації, яка не пов'язана з монтажем датчиків, випадково виявив перевищення радіаційного фону на ділянці, після чого і було викликано співробітників СБУ.

Нагадаю, з наданих компанією матеріалів випливає, що при закритій кришці блоку рівень випромінювання безпосередньо над джерелом становить 1,5 мкЗв/год (при нормі 0,1-0,3 мкЗв/год), однак уже на відстані 50-60 см від блоку джерела рівень падає до 0,2 мкЗв/год. На відстані ж 1 метра, де знаходяться під час роботи сталевари, рівень випромінювання дорівнює 0,14 мкЗв/год.

Отже, немає диму без вогню!

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости мира
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.