Союз Москви і Анкари та крах південного флангу НАТО

16 июля 2019, 18:42
Владелец страницы
міжнародні відносини, безпека та оборона, трансатланичні відносини
0
46
Союз Москви і Анкари та крах південного флангу НАТО

Путін та Кремль досягли основного – знищили південний фланг НАТО. Винні в цьому вищі керівники Альянсу й вони повинні понести за це пряму політичну відповідальність.

Білий Дім вирішив не запроваджувати санкції проти Туреччини 15 липня, щоб уникнути підозр у спеціальних політичних маніпуляціях, пов’язаних із відзначенням у Туреччині «Дня демократії та національної єдності». Хоча, напевно, треба було діяти навпаки, але ж зрозуміло, що саме 15 липня 2016 року можна характеризувати, як день зародження новітнього союзу між Росією та Туреччиною, союзу між Путіним та Ердоганом.

Коли восени 15-го року, турецький винищувач збив російський літак, який брав участь в операції Кремля на підтримку режиму аль-Асада, полковник КГБ Путін лише промовив: «Найближчим часом ви все побачите». Це було оголошенням гібридної війни проти Турецької Республіки, яка, дуже швидко, завершилася повним розгромом Анкари.

Можна із впевненістю стверджувати, що, вже у 2017 році, Туреччина стала союзницею Росії. Не партнером, не членом тимчасової коаліції, а саме союзницею. Гріше того, Анкара приєдналася до вже утвореного союзу Москви – Тегерана – Дамаску та Хезболли. Розбіжності та суперечки, що час від часу виникають поміж Туреччиною та іншими членами цього союзу не носять стратегічного характеру, а всі спроби Ердогана, що несуть будь-яку реальну загрозу цьому союзу, присікаються Москвою, фактично, у зародку.

Путін та Кремль досягли основного – знищили південний фланг НАТО. Треба просто сміятися, дивлячись та слухаючи істеричні та абсолютно порожні виступи та заяви вищих керівників НАТО. Це реальна агонія та істерія. Вони чудово розуміють, що відбулося. Але, наш сміх не повинен приховувати головного – південний фланг НАТО перестав існувати. Винні в цьому вищі керівники Альянсу й вони повинні понести за це пряму політичну відповідальність.

Розгортання комплексів С-400 на турецькій території – це просто один із елементів заповнення Росією того стратегічного політичного та військового вакууму, що виник після «повстання» у Туреччині три роки тому. НАТО та союзники по НАТО не зробили, фактично, нічого, аби хоч мінімально заповнити цей вакуум. Зараз наступила реальна розплата.

Не буду вдаватися у подробиці того, що несе із собою розміщення російських комплексів у Туреччині. Тепер Кремль через Туреччину буде контролювати все у повітрі, що колись називалося «повітряним простором південного флангу НАТО». Тепер це південний фланг РФ та союзу Москви – Тегерану – Дамаску – Анкари – Хезболли. І ше один стратегічний аспект – після розміщення С-400 на турецькій землі, фактично, Росія стала одноосібно та тотально контролювати цілий Чорноморський басейн, проектуючи свою потугу далеко за його межі.

НАТО не прислухалося до єдино вірної опції: як мінімум, призупинити членство Туреччини у своїх лавах. Тепер вже навіть немає сенсу про це вести мову. Так, у Вашингтонському Договорі немає статті про виключення члена Альянсу. Та бездіяльність самого Альянсу зараз привела до того, що на тлі краху південного флангу НАТО, постало питання взагалі доречності самого Вашингтонського Договору. Якщо не існує південного флангу НАТО, тоді, що ж залишилося від самого НАТО? Можливо, у цьому полягає небажання Трампа запроваджувати санкції проти Туреччини на тлі прибуття та розміщення С-400. Невже дійсно, що Лондонський саміт може стати одним із останніх в історії НАТО?

Але, уряд США все ж таки введе санкції проти Туреччини через С-400. Мова зараз йде не про НАТО, а про національну безпеку США. Навіть враховуючи, що декілька F-35 перебувають на турецькій землі.    

Зрозуміло, що ці санкції ще більше зцементують союз Москви та Анкари, та ще більше, як послаблять, так і розколють НАТО. Для тих членів, що відносилися до колишнього південного флангу, передусім, Болгарії, Хорватії, Словенії, Чорногорії та Албанії, виникле питання стратегічної ваги: «А де ж зараз шукати гарантії власної оборони та безпеки?». Схоже, що після прибуття С-400 до Туреччини, почалося формування нового військового союзу. Недарма Трамп летить до Варшави. 
Рубрика "Блоги читателей" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости мира
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.