Кінець ДРСМД. Повернення Холодної війни, яка ніколи не завершувалася

3 февраля 2019, 17:41
Владелец страницы
міжнародні відносини, безпека та оборона, трансатланичні відносини
0
24
Кінець ДРСМД. Повернення Холодної війни, яка ніколи не завершувалася

1 лютого 2019 року стало днем в історії, який, напевно, колись назвуть днем «повернення Холодної війни». Або, ще можна казати, що розпочалася Нова Холодна війна .

1 лютого 2019 року стало днем в історії, який, напевно, колись назвуть днем «повернення Холодної війни». Але, правда полягає в тому, що Холодна війна ніколи не завершувалася.

Офіційне призупинення участі США у Договорі про ракети середньої та малої дальності просто ознаменувало те, що світ увійшов до нової стадії Холодної війни. Або, ще можна казати, що розпочалася Нова Холодна війна – набагато страшніша, жорсткіша та визначальна.

Якщо світовий глобальний порядок повернувся до часів Холодної війни, так чому повинні існувати підвалини, які, немовби знаменували її завершення? Тому доля ДРСМД була вирішена. Навіщо Білий дім Трампа тягнув цілих два роки, залишаючи США у цьому Договорі, кожний день надаючи стратегічної переваги Кремлю й не тільки Кремлю?

Гірше ще й те, що уряд Трампа вирішив лише призупинити участь Сполучених Штатів у ДРСМД, надаючи путінському режиму ще додаткових шість стратегічних місяців. Можливо, колись саме шість місяців стануть вирішальними у сучасній, відкритій, силовій стратегічній конкуренції.

Загальний стратегічний баланс в Європі виглядає зовсім не райдужно для США. Вздовж цілого європейського периметру, який можна вже відкрито називати «новим санітарним кордоном», у центрі якого Україна, розміщені відповідні ракетні сили Путіна. Південний фланг НАТО просто знищений. Чорноморський регіон, фактично, під контролем Кремля. Східний фланг НАТО, майже, беззахисний та під прямим прицілом російський ракет. Північний фланг НАТО ще більш беззахисний. Це ключові штрихи до політико-військового балансу в Європі.

Політичний баланс просто жахливий. І ось про це Дональд Трамп та його найближчі соратники знають все. НАТО паралізовано, в стадії стратегічної розгубленості та відчаю. Саме у такому стані, кинувши все, помчався до Вашингтону Генеральний Секретар Альянсу. Рятувати не Альянс, а рятувати те, що не піддається порятунку – ДРСМД. У Кремлі, напевно, були у захваті.   

Інформацію про хід візиту Столтенберга до Вашингтону знайти було, фактично, неможливо. Це зрозуміло. Справа не в тому, що вищі сучасні  керівники США та Столтенберг розмовляють на інших політичних мовах. Справа в тому, що Столтенберг взагалі не розуміє, на якій політичній мові розмовляє сучасний Білий дім.

Цілком очевидно, що Йєнс Столтенберг був поставлений на цю посаду виключно клікою Обами –  Байдена – Кілнтон за підтримки Меркел. Зрозуміло, що не для того, аби протистояти Росії. А капітулювати. Це в НАТО зветься «діалогом».    

Для ще більш страхітливих речей у НАТО була поставлена Роуз Гьотемьоллер. А до неї, на цій посаді перебував ще один ставленик тієї кліки Обами – Вершбоу. Ось де криється основа паралічу та занепаду Альянсу, який пришвидшується небаченими темпами. У Білому домі це бачать й про це теж знають все. Знову ж таки, можливо, що крах ДРСМД незабаром буде означати й крах НАТО?

Звідки лунають найбільш істеричні голоси щодо краху Договору РСМД? Зрозуміло, що з Бельгії, Німеччини та Франції. Ні, вони верещать не про те, що саме ДРСМД, у тому числі, призвело до нинішнього геостратегічного зіткнення. Вони верещать про те, що треба зробити все, аби задовольнити Кремль та Росію. Все це відомо й навіть вже не гидко. А для України – це тим більш зрозуміло.

Але не для всієї України. Найвідданіший соратник Путіна – Порошенко, мовчить. Найближча соратниця Путіна – Тимошенко, теж мовчить. Поки прізвищ досить.

Де США повинні розміщати ракети після ДРСМД? Абсолютно зрозуміло, що на території України, причому в максимальній кількості. На території Польщі – звичайно. У Румунії – звичайно. У Прибалтиці – скоріш за все, що ні. А в Україні – зараз, негайно.

Втрачено майже тридцять років перебування у жахливих ілюзіях існування «після Холодної війни» та в умовах «стратегічних канікул». Після 1 лютого 2019 року Дональда Трампа вже нічого не звязує – ані Кремль, ані так звані «союзники», ані НАТО. Дональд Трамп, як виглядає, незабаром може оголосити: «Я рятую Європу, виходячи з ДРСМД. Але, я не буду рятувати цілу Європу, якщо її частина не хоче рятуватися взагалі». 

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости мира
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.