«Закриття уряду» в США. Стратегічне протистояння. Трамп переможе

22 января 2019, 17:21
міжнародні відносини, безпека та оборона, трансатланичні відносини
0
21
«Закриття уряду» в США. Стратегічне протистояння. Трамп переможе

Президент Трамп оперує стратегічними категоріями, спираючись на свої стратегічні сприйняття. «Стіна» на кордоні з Мексикою – це стратегічна категорія.

Скоріш за все, найдовший «шатдаун» в історії США, не міг не трапитися. Жодних сумнівів у тому, що нинішнє «закриття уряду» ознаменувало початок президентської кампанії 2020 року. Також очевидно, шо не Президент Трамп дав безпрецедентно ранній старт цим перегонам.

Зрозуміло, що «шатдаун» 2019 року буде тривати довго. Причому, чим довше буде тривати нинішнє «закриття уряду», тим сильніше обставини будуть сприяти Дональду Трампу. А паралельно, розкол у лавах демократів буде лише поглиблюватися. Буквально на очах, кількість тих, хто бажає взяти участь у президентських перегонах від демократів невпинно зростає.

А Дональд Трамп залишається один й республіканці лише стискають лави навколо нього, бо у них, фактично, немає іншого вибору. Вибір у республіканців міг з’явитися лише тоді, якби Трамп зрадив своїм передвиборчим обіцянкам, автоматично зрадивши б виборців.

Президент Трамп оперує стратегічними категоріями, спираючись на свої стратегічні сприйняття. А вони у Дональда Трампа, майже, стовідсотково правильні. «Стіна» на кордоні з Мексикою – це стратегічна категорія, що становить основу стратегічної безпеки та оборони США. Все інше – це похідне.

Демократи, а тим більше, демократи, що пройшли до нинішнього складу Конгресу, такими стратегічними категоріями не володіють за визначенням. Виборці це знають, а якщо не знають, то відчувають. Особливо виборці із південних штатів. Скоріш за все, багато хто в Аризоні, вже жалкують, що проголосували за сенатора – демократку. Й не тільки в Аризоні.

Чи припустився Трамп тактичної помилки, коли під час свого другого звернення до нації з Білого Дому, закликав до компромісу, запропонувавши власні поступки у питаннях програми DACA та інших вкрай чутливих викликах міграційної політики? Скоріш за все, що так. Схоже, що Трамп зайшов доволі далеко. Але, видається, що президент чудово знав, що його компроміси будуть відкинуті. Як виглядає, більше таких «компромісів» від Трампа не буде.

В умовах, що склалися, у Дональда Трампа, фактично, нічого не залишається, окрім розпочати старт своєї виборчої кампанії – 2020. Зовсім недаремно, ще влітку, він сказав, що президентська гонка 20-го року розпочнеться безпрецедентно рано. Так воно й трапилося.

Ненсі Пелозі хоче заборонити Президенту США Трампу виступити із щорічним зверненням «Про Стан Союзу» із стін Конгресу. Це прямий та брутальний виклик. І він прямо повязаний із «шатдауном», точніше, із сучасним стратегічним протистоянням, у якому «шатдаун» - лише наслідок. Президенту Трампу вже пропонують виступити не у Вашингтоні, а у столиці іншого штату.

Що ж, Трамп може піти на це, залишивши демократів у напівпорожньому будинку Капітолію. Й у своєму  зверненні «Про Стан Союзу» оголосити про початок будівництва «Стіни», тим самим розпочавши шлях до своєї другої президентської перемоги. 

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости мира
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.