Сирійський хаос, спокій Путіна, конвульсії Ердогана та візити Помпео

9 января 2019, 13:22
міжнародні відносини, безпека та оборона, трансатланичні відносини
0
37
Сирійський хаос, спокій Путіна, конвульсії Ердогана та візити Помпео

Президент Трамп правий – американські війська треба виводити із Сирії. Швидко. Нехай там зіткнуться всі проти всіх.

Президент Трамп, все-таки, був правий, коли віддав наказ на виведення американського контингенту із сирійської території. Ніякий вакуум після запланованого виводу не виник б, тому що там все зайнято – або силами аль-Асада, або Путіна, або Хаменеї, вбо Хезболлою, або курдами, або залишками ІДІЛ.

Місця для Сполучених Штатів у Сирії просто немає. А тримати на сирійській території елітні підрозділи в якості «живих цілей» без будь-якої стратегії – абсолютно глупо.

Навіщо захищати курдів із YPG, коли їх інтереси не збігаються із інтересами США? Відразу після оголошення Трампом свого рішення, курди звернулися по допомогу до монстра аль-Асада, проти якого вони ведуть багаторічну війну. Чи не ведуть? Що, курди мають за свого принципового ворога ІДІЛ, а не кривавий правлячий режим? А, можливо, курди звернулися до офіційного Дамаску по допомогу, розуміючи, що аль-Асад, майже, переміг. Тобто, точніше, переміг Кремль, а оголошують, шо переміг Асад – для «легітимності».

Що Путіну потрібні курди? Йому все рівно – чи знищать в кінцевому випадку YPG, чи не знищать? Принципово, що російські сили перемогли повстанців, які боролися проти його союзника – Асада. І паралельно, так звана «західна коаліція» допомагала, як Асаду, так і Путіну, у цій ключовій боротьбі, знищуючи ІДІЛ. Все відбулося точно так, як запланував Кремль восени 2016 року.

Парадоксально, але зараз лише Ердоган може спробувати досягти єдиної правильної мети у сирійській багаторічній кривавій м’ясорубці – знищення режиму аль-Асада. Та Ердоган може лише спробувати. Ердоган, який «вмонтував» Туреччину у союз Москви – Тегерана – Дамаску – Хезболли. І що, цей союз дозволить йому почати операцію проти курдів, які вже стали на бік Асада? А якщо й раптом дозволять, тоді у аль-Асада незабаром може знятися головний біль щодо «курдського питання». А ще може бути взагалі епічна картина, коли Туреччина зіткнеться із США у битві за курдів. Дві країни НАТО.

НАТО паралізовано, не видно й не чути. Це – справжнє НАТО. Значить, так вирішила історія. Чекати до кінця, коли його південний фланг буде повністю розгромлений, а два, поки що, союзники – США та Туреччина можуть зіткнутися. Ось що відбувається, коли не приймаються вірні рішення, а саме – Туреччину треба було виключити із Альянсу ще декілька років тому. ФРН також, а краще – Німеччину взагалі не треба було до Альянсу приймати.

Болтон в Анкарі намагався захистити курдів. Намагання, яке вже немає жодного сенсу. Це те ж саме зараз, що захищати аль-Асада. Звичайно, що Ердоган відмовив у зустрічі. Замість того, Ердоган летить за викликом до Москви. Розмовляти про С-400. Що США ще й надалі планують продавати Анкарі F-35 та Patriot?  

Президент Трамп правий – американські війська треба виводити із Сирії. Швидко. Нехай там зіткнуться всі проти всіх – Росія проти Туреччини, Іран проти Туреччини, Асад проти залишків повстанців, повстанці проти Ірану, ІДІЛ проти всіх.

Дональд Трамп повинен утворити новий регіональний союз. У пунктах візиту Державного секретаря Помпео окреслені потенційні члени такого союзу. 

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости мира
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.