Трамп, Сирія. Стратегія чи стратегічна дезорієнтація

21 декабря 2018, 16:53
міжнародні відносини, безпека та оборона, трансатланичні відносини
0
24
Трамп, Сирія. Стратегія чи стратегічна дезорієнтація

Наказ Президента США вивести американський контингент із Сирії не міг не з’явитися. Просто, коли накази такої стратегічної ваги набувають сили, стратегічний шок наступає обов’язково.

Навіть у період президентської битви Дональд Трамп бажав виведення американського контингенту із Сирії.

Два обмежених ракетних удари по силам аль-Асада, на виконання наказу Трампа, нічого не мали спільного із «сирійською» стратегію США, якої, як не існувало, так й не існує.

Сполучені Штати програли у Сирії, фактично, навіть не боровшись там. Однозначно, що, майже, вся відповідальність за цю поразку треба покласти на Барака Хуссейна Обаму із його камарильєю.

Наказ Президента США вивести американський контингент із Сирії не міг не зявитися. Просто, коли накази такої стратегічної ваги набувають сили, стратегічний шок наступає обовязково.

Я завжди виступав за виведення контингенту США із Сирії. Але, після такого виводу я виступав за наявність такої стратегії, яка мала б на меті утворення навколо Сирії непроникаючого кільця для тотального «консервування» режиму кривавого мясника аль-Асада та його міжнародних поплічників на сирійській території. Це перша частина тієї потенційно уявної стратегії США, яку я підтримував та підтримую.

Друга частина такої стратегії мала б полягати у безумовній та всеохоплюючій підтримці союзників США у регіоні з фундаментальною метою - не дати можливості змінити стратегічний баланс сил на Широкому Близькому Сході на користь союзу Москви – Тегерану – Дамаску – Анкари – Хезболли – Дохи.

Після оголошення «сирійського» наказу Трампа чекати на підтвердження того, чи існує у Білому Домі така, або схожа, стратегія, залишилося недовго.

Біснуються, що після виводу двох тисяч солдат США із Сирії, там утвориться стратегічний вакуум.  Ніякого вакууму у Сирії не існує. Він зник більше трьох років тому, коли в дію вступила російська армія. Тоді путінський соратник Обама проводив свої «червоні лінії». Дві тисячі американських солдат – це не те, що надало б змоги саме США витіснити Кремль та Тегеран із сирійської території. А заради чого? Щоб далі боротися із ІДІЛ?

Боротися проти ІДІЛ – це не стратегія. Таких, як ІДІЛ, на Близькому Сході, за оцінками аналітичних центрів, ще приблизно тридцять дві структури. Знищення режиму аль-Асада заради встановлення свої тотальної гегемонії у регіоні – це єдино вірна стратегія. Президент Трамп таку стратегію відкинув. А може не відкинув, а лише надав наказ вивести американські сили заради збереження житті солдат та офіцерів? Знову ж таки, чекати залишилося недовго.

Путін весь час хотів, аби американські війська знищили у Сирії ІДІЛ. А він, разом із Асадом та Хаменеї, знищували б сирійську опозицію. Зараз Трамп заявив, що «нехай Росія та Іран борються із Ісламською Державою». Ось чому, Кремль зараз у сумятті.

Трамп та його кабінет повинні зосередитися зараз на головному – захисті Йорданії, Єгипту та Лівану. Якщо цього не буде зроблено, саме тоді станеться геополітична катастрофа. Саме ці держави, майже точно, є наступними цілями союзу Росії – Ірану – Туреччини – Сирії – Хезболли.

Про захист Ізраїлю та Саудівської Аравії хвилюватися особливо не варто. Краще треба хвилюватися про те, що Бібі, майже кожний день розмовляє із «кремлівським мрійником» та через кожен місяць літає до Кремля, або до Сочі, із найвищими ізраїльськими розвідниками, або із спікером Кнессету, який вільно розмовляє російською.

Але, якщо наказ Президента США Трампа – це стратегічна дезорієнтація, тоді,  незабаром, на Червоній Площі пройде парад переможців – Путіна, Хаменеї, аль-Асада та Ердогана.


Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости мира
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.