5 листопада 2018 року. Знищення «Іранської ядерної угоди». Наступ Трампа

8 ноября 2018, 13:08
Владелец страницы
міжнародні відносини, безпека та оборона, трансатланичні відносини
0
24
5 листопада 2018 року. Знищення «Іранської ядерної угоди». Наступ Трампа

Справа не в поновленні санкцій проти терористичного та диктаторського іранського режиму. Справа у тому, хто виграє сучасне геостратегічне зіткнення на цілому Близькому Сході.

Зараз, майже, цілковито невідомо, чи допомогло історичне рішення Президента Трампа -розірвати божевільний «ядерний договір» із безумним іранським  режимом - досягти дуже сприятливих результатів для республіканців на проміжних виборах до Конгресу? Скоріш за все, що так.

Зараз також ще невідомо, чи допомогло основне рішення про абсолютне поновлення анти-іранських санкцій, яке вступило в силу саме напередодні цих виборів до Конгресу, Республіканській партії досягти цих виборчих результатів?

Що абсолютно зрозуміло, що рішення Білого Дому від 5 листопада 2018 року про повне поновлення всіх санкцій проти Ірану стало, як історичним, так й таким, що розпочало процес кардинальної зміни геополітичного балансу в регіоні Широкого Близького Сходу.

Жодних ілюзій в тому, що поновлення тотальних санкцій проти дикунського режиму іранських мулл не принесе бажаних результатів так швидко, як того б хотілося. Знищення найбільшої загрози в регіоні, яку уособлює сучасний іранський режим , буде тривати, як мінімум, п’ять років. Й це – за найкращими обставинами. Дуже забагато часу втрачено.

Обамівська камарилья зробила занадто багато чорних справ, щоб наслідки таких безумних оборудок, як JCPOA, були б найстрахітливішими, а час для їхнього подолання – найдовший. Тепер, вже, фактично, немає сумнівів, що «іранська ядерна угода» готувалася свідомо й склад її підписантів, також був складений виключно із геостратегічних перспектив. Підписанти, а головне, Обама, Керрі, Путін та Сі, не передбачили головного, що вибори виграє Дональд Трамп, а не їх ставлениця – Хілларі Клінтон.

Дональд Трамп чітко та відкрито попереджав підписантів тих страхітливих паперів – зупиниться та залиште ваші дії на підтримку режиму іранських мулл. Президент Трамп та його найвищі представники публічно казали – виходьте із JCPOA та не добивайте свідомо й так ледь-живі трансатлантичні вузи. Хоча, для вищого американського керівництва все дуже давно було зрозуміло – хто є хто та хто з ким.

5 листопада 2018 року президент Трамп та його уряд у повному обсязі поновили всі санкції проти Ірану та, фактично, знищили JCPOA. Історичний день.

Справа не в поновленні санкцій проти терористичного та диктаторського іранського режиму. Справа у тому, хто виграє сучасне геостратегічне зіткнення на Близькому Сході, що потягне за собою небачений зсув сил повсюди у світі.

Зараз, на боці США відкрито – Ізраїль та Саудівська Аравія. На боці Ірану – Росія, Китай, Сирія, Франція та Німеччина. Що шокує, що до приєднання до останніх впритул наблизилася Британія. Може саме тепер й розкривається справжнє обличчя Мей? Білий Дім, напевно, вже знає відповіді на ці вирішальні питання. Принаймні, хочеться в це вірити. Або, прямо про це сказати.

Державний секретар Майк Помпео, саме 5 листопада, однозначно виголосив ультиматум так званим «союзникам» в обличчі Берліну, Парижу та Лондону: «Обирайте з ким ви – із США чи Іраном?». У відповідь надійшла спільна заява від ЄС, підписана комуністкою Могеріні, та міністрами закордонних справ ФРН, Франції та Великої Британії: «Ми, в рамках JCPOA, із Іраном. А також – із Китаєм та Росією». Що ж це їх вибір. І нехай більше не верещать про «євроатлантичну єдність».

Масштаб поновлених санкцій, дійсно, вражає. Це дійсно санкції. Але, ще є вісім виключень. Кожна із восьми столиць, яка потрапила у ті виключення, повинна також прийняти вирішальні рішення. Хоча для одних столиць ті виключення можуть стати винагородами, для інших – покараннями.

України серед тих восьми немає. Україна опинилася в тому самому місці, як й всі країни-члени ЄС, - під загрозою потрапляння під найбільш важкі, каральні заходи в разі спроб порушення, або відхилення від санкційного режиму. Трамп ненавидить Порошенко й правильно робить. Ось чому Україна у «списку злодіїв» щодо «іранської ядерної оборудки». Точніше, не Україна, а прокремлівські українські холуї на чолі із Порошенко. А опинилася вся Україна.

5 листопада 2018 року «Іранська ядерна угода», одна із найбільш страхітливих угод у світовій історії, фактично, припинала своє існування. Глобальна стратегічна архітектура увійшла у фазу повних змін. Наступ Президента Трампа посилюється.  


Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости мира
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.