Британія на роздоріжжі. Повстання проти Мей?

13 июля 2018, 17:25
міжнародні відносини, безпека та оборона, трансатланичні відносини
0
19
Британія на роздоріжжі. Повстання проти Мей?

У кінцевому результаті все прийшло до стану хаосу. Не могло не привести. І відбулося засідання уряду в Чекерзі з його рішеннями, які, фактично перекреслюють волю британців.

Тереза Мей не голосувала за BREXIT. Яким тоді чином їй можна було довірити керувати державою у вирішальні часи виходу Великої Британії із Європейського Союзу, коли історія цього Союзу завершується?

Тепер стає все більш зрозумілим, чим була викликана дев’ятимісячна затримка із початком застосування британським урядом на чолі з Мей статті 50 Лісабонського Договору. Якщо б та стаття була б оголошена майже відразу після історичної перемоги британського народу на референдумі щодо виходу із ЄС, Велика Британія була б вже вільної майже місяць.

Замість цього, та затримка надала змоги євромаразматикам та єврофанатикам, а також різним меркель, макронам, опам’ятатися та розпочати божевільну атаку на громадян Британії та на демократію у цілій Європі.

Навіщо Мей всередині 2017 року оголосила про позачергові вибори, коли консерватори тоді мали величезну перевагу в парламенті? Невже для того, щоб ту перевагу втратити та занурити вихід Королівства з ЄС у хаос? Можливо, що так.

А паралельно, Мей продовжувала увіщувати, як Британію, як і парламент, як і Консервативну партію, що вихід держави відбудеться згідно волі референдуму, що «червоні лінії» не будуть перейдені, що єдність країни буде убезпечена. Всі пам’ятають її «флорентійську» промову, її виступ у Ланкастері, всі пам’ятають її чіткі запевнення перед парламентаріями. Та головне, були проголосовані ключові та вирішальні закони, які підтвердили волю британців.

Абсолютно дико лунали голоси та ідеї щодо «жорсткого» та «мякого» BREXIT. Але ж цілковито зрозуміло, що може бути лише один вибір: або вихід країни із ЄС, або залишитися в ньому. У кінцевому результаті все прийшло до стану хаосу. Не могло не привести. І відбулося засідання уряду в Чекерзі з його рішеннями, які, фактично перекреслюють волю британців.

Відставки провідних міністрів уряду її Величності – Девіса та Джонсона, то вже все є похідним від «Білої книги» Мей, яку вона репрезентувала в Чекерзі. По суті, та «Біла книга» - то капітуляція перед конаючим ЄС із непередбаченими  наслідками для всіх.

Дональд Трамп абсолютно правий, що «план Мей» - це «зовсім не те, про шо голосували виборці». Однозначно, мова не про те, що «план Чекерза», фактично, перекреслює можливості для Британії укладати власні угоди із США, як із іншим світом. Мова про те, що цей «план», фактично, залишає Британію в ЄС, привязуючи її до підвалин ЄС, якими є спільний ринок та юрисдикція Європейського суду справедливості.

Більше того, «план Мей» наносить страхітливий удар по безпеці та обороні Великої Британії, особливо тоді, коли після історичного саміту у Брюсселі, доля НАТО може вирішитися самим найближчим часом, або вже вирішена. І куди звернеться тоді Мей із своїм «планом» по допомогу? До ЄС, якого вже, фактично, не існує.

Тереза Мей перед засіданням у Чекерзі літала до Меркель – найближчої соратниці Путіна. Майже точно за схваленням від тієї німецької особи. А точніше, не за схваленням, а за наказом ухвалити ту «Білу книгу», а точніше «Чорну книгу» для Британії.

Можливо, дні Терези Мей лічені. Можливо, дні її нового кабінету також лічені. Та головне, що у Великій Британії розпочинається громадське повстання -  за свою гідність, за свій вибір, за свою свободу та незалежність. Це повстання зупинити не вдасться.

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости мира
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.