Джон Болтон в Європі: Британія та Італія - члени нової коаліції?

25 июня 2018, 18:56
міжнародні відносини, безпека та оборона, трансатланичні відносини
0
17
Джон Болтон в Європі: Британія та Італія - члени нової коаліції?

Пункти призначення в Європі візитів радника Президента США з питань національної безпеки Джона Болтона обрані абсолютно безпомилково – Британія та Італія.

Пункти призначення в Європі візитів радника Президента США з питань національної безпеки Джона Болтона обрані абсолютно безпомилково – Британія та Італія.

За всіма ознаками, коливання та шарахання уряду Терези Мей, майже, завершилися й тому Джону Болтону залишиться лише одне: які параметри треба закласти до підвалин стратегічних відносин між США та Британією, які повинні бути схвалені Трампом та Мей через три тижні, коли американський президент прибуде до Лондона.

На цьому тлі, зараз, вже видаються доволі сміхотворними застереження Мей щодо позиціювання Трампа та його адміністрації щодо страхітливої «іранської ядерної угоди». Минуло зовсім небагато часу для підтвердження повної правоти, як самого Трампа, так і його команди, включаючи Болтона.     

В Європі фундаментальний виклик зараз полягає у заповненні того стратегічного вакууму, який утворюється в результаті геополітичного краху Європейського Союзу й до якого стрімко наближається, або вже перебуває, НАТО. Геостратегічна ланка Вашингтон-Лондон просто не може не виникнути за таких умов. Й у Білому Домі, й на Даунінг-Стріт, це чудово розуміють, або, як мінімум, відчувають.

Чи буде Джон Болтон схиляти британських партнерів щодо кардинального перегляду ставлення до НАТО – питання вельми відкрите. У всякому випадку, такі пропозиції, скоріш за все, будуть надходити. Але вирішальне, що стратегічна динаміка сама потужно підштовхує до цього. За багатьма ознаками, саміт НАТО буде набагато драматичнішим, аніж засідання G7 у Канаді два тижні тому.

Але поєднаннь геостратегічних зусиль Сполучених Штатів та Великої Британії абсолютно недостатньо для зупинення стрімкого сповзання Європи до хаосу та прірви. Хоча, хаос в Європі вже є. Тому негайно потрібен потенційний південний союзник. Й, схоже, Білий Дім зробив вибір – Італія. Й, схоже, вибір правильний.

Як виглядає, у новітнього італійського уряду, після переможної ейфорії та природних реверансів у різні сторони, включаючи російську, не залишається ніякого вибору, окрім увійти у новітній союз із Вашингтоном - Вашингтоном Дональда Трампа. Саме це й буде доносити Джон Болтон до своїх італійських візаві. Як виглядає, скоріш за все, ті погодяться. Не тому що, виникнуть серйозні приваби, а тому, що іншого геостратегічного вибору не існує. Ну хтось може серйозно думати про союз Риму та Москви?

Ситуація для Білого Дому спростилася на тлі тієї безумної навали монстрів, яка обрушилася на Апенніни. Уряд Конте – Сальвіні – Майо, напевно, вже збагнув, що Італія залишилася наодинці, кожний день приносить нові виклики й дуже скоро може настати «момент неповернення». Навіщо Риму рятувати Меркель, коли над ним самим хмари згущуються щохвилинно? Тим більш знаючи, що Трамп оголосив «війну» Меркель – на знищення.

Вісь Вашингтон – Лондон – Рим виглядає дуже природньою на даному історичному проміжку часу та на найближчу перспективу. Жодних сумнівів у тому, що Джон Болтон буде закладати підвалини для скріплення такої вісі. На противагу «німецькому» союзу, а також союзу «російському». Хоча різниці між  «німецьким» та «російським» союзами, майже, не існує.

Також жодних сумнівів у тому, що до коаліції США, Британії та Риму забажають неодмінно приєднатися держави із Центрально-Східної Європи, передусім Польща. Недаремно, декілька днів тому у Лондоні відбувалися наради у форматі «2+2» британських та польських урядовців. Та й знову ж таки, геостратегічна реальність не залишає, майже, ніякого вибору. А вибір, який зараз виникає, вкрай гарний.

Можна уявити реакцію в Кремлі, коли вони спостерігають за такими стратегічними переміщеннями Болтона перед тим, як добратися до Москви. І вже можна уявити атмосферу зустрічі Трампа та Путіна у Відні. Зустрічі, яка, майже, нічим не завершиться
Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости мира
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.