США залишають Сирію. Перемога Путіна, Асада та Хаменеї

1 апреля 2018, 19:10
міжнародні відносини, безпека та оборона, трансатланичні відносини
0
383
США залишають Сирію. Перемога Путіна, Асада та Хаменеї

Наближається остаточна перемога Путіна, аль-Асада, Хаманеї та Ердогана у Сирії. Наближається величезна поразка США на Близькому Сході. Куди далі піде союз Москви, Тегерану, Дамаску та Анкари?

В перші дні після початку вторгнення Росії до Сирії на початку жовтня 2015 року, я казав, що, напевно, найкращим виходом для США було б виведення американських військових із сирійської території. Але, за неодмінною умовою масштабної підтримки та постачання всього необхідного озброєння сирійським повстанцям, які вели війну проти режиму аль-Асада.

Тоді стратегічний баланс сил у Сирії дозволяв імплементацію такої стратегії. При цьому, США повинні були чітко вказати, що далі Сирії російські та іранські війська не підуть, а якщо підуть, тоді на них чекатиме пряме зіткнення із американської армією та її союзниками у  регіоні.

Барак Хуссейн Обама зброї повстанцям не дав, нічого не оголосив й віддав Сирію на поталу Москві, Тегерану, Дамаску, Хезболлі, а потім ще й Туреччині.

Дональд Трамп та його уряд не мав ніякої стратегії щодо Сирії взагалі. Це чудово бачили Путін, аль-Асад та Хаменії. Їм була потрібна лише стратегічна витримка, щоб дочекатися, коли Сполучені Штати підуть, а точніше, втечуть із Сирії. Вони дочекалися того.

США йдуть із Сирії. Трамп оголосить про це невдовзі.

Звичайно, тримати вкрай обмежений контингент військ США у пустельній, північно-східній провінції Сирії сенсу, майже, немає. Але, все ж таки це був хоч якійсь стримуючий фактор проти аль-Асада та Путіна. Недарма, Кремль та Дамаск жорстко наполягали, що американським силам немає місце у Сирії. Трамп та його адміністрація здалися під натиском Москви, Тегерану та Дамаску. Колись вихід американської армії із Сирії, можливо, будуть порівнювати із виходом США із В’єтнаму, або Іраку.

Трамп заявляє, що регіональні союзники та партнери США повинні брати на себе більшу відповідальність щодо долі Сирії, в першу чергу, натякаючи на Саудівську Аравію. Не візьмуть. Що не видно, що саме ці американські союзники, майже, нічого не можуть вдіяти в Ємені. Без США у Сирії вони, тим більше, нічого не зможуть зробити.

Наближається остаточна перемога Путіна, аль-Асада, Хаманеї та Ердогана у Сирії. Наближається величезна поразка США на Близькому Сході. Куди далі піде союз  Москви, Тегерану, Дамаску та Анкари? Це вирішальне питання.

Можливо, воно буде обговорюватися на зустрічі «переможців» 4 квітня в Анкарі. Лише за два дні до річниці, коли Трамп надав наказ завдати ракетних ударів проти армії Асада. Тоді аль-Асад, Путін та Хаменеї злякалися, єдиний раз. Зараз вони святкують перемогу.

Ключове питання: «Куди союз  Москви, Тегерану, Дамаску та Анкари піде далі?».

Ліван, схоже, «впав» до ніг Кремля. Йорданію особливого сенсу чіпати немає. Ємен у повному хаосі й витрачати сили на нього особливої потреби не існує. Лівія поступово схиляється, або повертається, у бік Москви. Залишається Єгипет.

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости мира
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.