«Оливкова гілка» Туреччини напередодні битви за розділ Сирії

22 января 2018, 11:15
міжнародні відносини, безпека та оборона, трансатланичні відносини
0
27
«Оливкова гілка» Туреччини напередодні битви за розділ Сирії

Після завершення «Оливкової гілки» два Союзи - Москви – Тегерану – Анкари та Вашингтону – Єрусалиму застигнуть на лінії прямого зіткнення.

Жодних сумнівів щодо того, що операція «Оливкова гілка» Туреччини у північних сирійських районах має єдину мету – гарантувати Анкарі хоч якусь адекватну долю того «пирога», розділ якого вступив у вирішальну фазу.

Це ж було абсолютно передбачено, що Ердоган віддасть наказ на здійснення операції в місцевості Афрін, аби не залишитися обділеним після відповідних рішень лідерів Союзу Москви – Тегерану – Анкари та їх союзників із Дамаску, Дохи, Рамалли, Хезболли та ХАМАСу щодо майбутнього Сирії, найближчого майбутнього.

Як очікуваний результат – Кремль майже мовчить, Тегеран проводить консультації, Доха мовчить. Майже точно, що Кремль та Тегеран  «дозволили» Анкарі зробити 30- кілометрову зону безпеки в провінції, але ні метра далі. Що можна припустити, так це те, що після розгрому курдів, Путін зателефонує своєму «союзнику» Ердогану та «ввічливо» попросить залишити Сирію. «Ділити» Сирію на двох набагато легше та комфортніше, аніж на трьох. Це в Анкарі зрозуміли.

Ще один вкрай принциповий аспект. Ні, мова не про курдів. Кремль своїх дуже старих друзів на цей раз захищати не буде. Це - зараз друзі Америки. Питання в тому, чи застосує уряд аль-Асада авіацію проти армії Туреччини? А точніше – чи надасть згоду Москва на застосування своєї авіації сирійцями проти турецької армії?  Можливо, але виключно для свого роду «профілактичних» цілей.

Для США, те що відбувається в Сирії перед початком «Конгресу сирійських народів» - справжня геополітична катастрофа. Тіллерсон телефонує Лаврову й, фактично, визнає це. Немовби адміністрація Трампа не розуміла, що їм дісталося після «лідерства ззаду» під проводом Барака Хуссейна Обами? Чудово розуміла, але зробила ситуацію для США ще гіршою та, фактично, критичною.

Віце-президент Майк Пенс зараз знаходиться лише за декілька сотень, якщо не десятків кілометрів від тих місць де розгортається величезна драма на Близькому Сході. Чи зрозуміє Пенс всю глибину того, що діється зараз у Сирії, навколо Сирії та які насідки це принесе вже самим найближчим часом для Сполучених Штатів? Як мінімум, Майк Пенс повинен заявити – США не зрадять Ізраїль ні за яких обставин  та що Союз США – Ізраїль є непохитним. Після цього, це ж саме повинен заявити Дональд Трамп.

Ще є один принциповий аспект – НАТО. Держава-член НАТО – Туреччини – веде війну, оголошену війну. Альянс мовчить.  Вести мову про те, що паралізований Альянс застосує 5 статтю – свята наївність та невігластво. Але ж на очах цілого світу та самого НАТО руйнується, або, може, вже зруйнований південний фланг НАТО. Схоже, Москва досягла свого. Планували знищити НАТО у Прибалтиці, а майже знищили на Близькому Сході.

Після завершення «Оливкової гілки» два Союзи - Москви – Тегерану – Анкари із їхніми союзниками із Дамаску, Дохи, Рамалли, Хезболли, ХАМАСу та Вашингтону – Єрусалиму застигнуть на лінії прямого зіткнення. Цікаво, Путін вже ухвалив рішення, чи те рішення він ухвалить після того, як знову зайде у свій кремлівський кабінет? 

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости мира
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.