19-20 січня 2018 року. Встановлення протекторату над Сирією

15 января 2018, 16:56
міжнародні відносини, безпека та оборона, трансатланичні відносини
0
59
19-20 січня 2018 року. Встановлення протекторату над Сирією

19 та 20 січня 2018 року лідери Союзу Росії – Ірану – Туреччини зустрінуться, або у Сочі, або у Москві, для закріплення свого домінування над Сирією. Так виникне новий геополітичний порядок в регіоні.

Виклик турецькою владою послів із держав-членів Союзу – Росії та Ірану – був ще однією, відчайдушною спробою Туреччини гарантувати собі рівну частку в «поділі» Сирії після фактичної перемоги  цього Союзу. Як й передбачалося, та як це було й до того, та спроба була швидко «придушена» головним союзником, а точніше, лідером цього Союзу – Путіним. Достатньо було лише однієї телефонної розмови між Путіним та Ердоганом, щоб останній «аспокоївся».

19 та 20 січня 2018 року лідери Союзу Росії – Ірану – Туреччини зустрінуться, або у Сочі, або у Москві, для закріплення свого домінування над Сирією. Фактично, над Сирією буде встановлений зовнішній протекторат. Такий геополітичний крок засвідчить про дуже потужний зсув балансу сил в регіоні Широкого Близького Сходу на користь Москви – Тегерану – Анкари та їх союзників – Катару, Палестини та Хезболли. Так виникне новий геополітичний порядок в регіоні.

Конгрес Народів Сирії, що збереться в Сочі 29-30 січня був замислений та стане виключно маріонетковим органом, який просто  проштампує папери, які будуть ухвалені Путіним, Роухані та Ердоганом. Всі ті проекти «нової сирійської конституції», «життєво необхідних» законів стануть звичайною ширмою для чергової легітимізації режиму кривавого монстра Башера аль-Асада у нових геостратегічних умовах. «Захід», або те, що залишилося від «Заходу» буде стурбований та занепокоєний.

Після встановлення остаточного протекторату над Сирією з боку Москви – Тегерану – Анкари виникають чотири основних питання.

Перше. Куди далі рушить Союз Росії – Ірану – Туреччини? Хто стане їх наступною жертвою – Лівія, Ліван, Ємен? Це тільки, що стосується регіону. А куди ще? Балкани, з особливою увагою на Болгарію та Боснію –Герцеговину? Кавказ, з особливою увагою на Грузію?

Друге. Коли може статися пряме зіткнення між двома союзами - Росії – Ірану – Туреччини та США – Ізраїлю й чи ще можливо таке зіткнення уникнути? Віце-президент Майк Пенс планує прибути до Ізраїлю 21 січня і він вже буде знати про рішення Союзу.

Третє. Що робити із Туреччиною в НАТО? Те що Анкара майже «мертво» зафіксована в Союзі Росії – Ірану – Туреччини – доконаний факт. Те, що цей Союз, а в першу чергу Кремль, будуть робити все для збереження Туреччини в НАТО – також зрозуміло. Тому, як виглядає, для НАТО наступив час вибору щодо членства Туреччини.

Четверте. І це, напевно, головне – як поведе себе президент Трамп?  19 та 20 січня 2018 року стануть величезною поразкою, як для  Трампа особисто, так  й для Сполучених Штатів, зокрема. І тут вже мало хто буде згадувати, що ключовим винуватцем сирійської трагедії та катастрофи була зграя Обами.

12 січня Дональд Трамп заявив, що іранську ядерну угоду він може розірвати через чотири місяці. Як виглядає, така заява вже немає, майже, ніякого значення.  Президент Трамп вже повинен відповідати на три інших головних питання, що наведені вище.  

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости мира
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.