Іран. Трамп. Стратегія безальтернативності

3 января 2018, 17:12
міжнародні відносини, безпека та оборона, трансатланичні відносини
0
35

Зрозуміло, що нинішні протести не скинуть дикунський режим Хаменеї та Роухані.Президент Трамп знає про це. Ось чому він у своїх твіттах пише правду.

Вся обамівська камарилья – від Керрі до Райс, від Клінтон до Пауелл – здійняли громоподібне виття з твіттів Трампа щодо сучасних подій в Ірані. Виття лише з твіттів.

Це ж який всепоглинаючий переляк охопив всю банду Обами, коли зачеплені самі підвалини, самі основи їхнього стратегічного світогляду, яке вилилося в їх страхітливі та злочинні політичні дії. Поза сумнівом, Іран був кульмінацією тих дій.

У своїх твіттах ця обамівська зграя, немовби зговорившись, вимагають від Трампа єдине – не вторгатися в іранську політику. Читай: «Не підтримувати людей, що повстали проти безумного та дикунського режиму іранських мулл».

У травні 2009 року, лише в Тегерані, на вулиці вийшло близько мільйона іранців, протестуючи проти масових фальсифікацій на президентських виборах. Іранці прямо зверталися до Сполучених Штатів по допомогу. Барак Хуссейн Обама не відповів нічого. Барак Хуссейн Обама в той час грав у гольф, на Гавайях. Тегеранський режим все зрозумів. Скільки було страчено іранців – до сих пір ніхто не знає.

Обамівська камарилья та сам Барак Хуссейн Обама зрадили в тому регіоні все. Заради одного – підписання божевільно-страхітливої ядерної оборудки. В результаті, світ отримав Іран  в якості граничної ядерної держави. В результаті, світ отримав неймовірний зсув геостратегічного балансу в регіоні Широкого Близького Сходу на користь диктаторських та мракобісних сил.  В результаті, світ отримав народження та зміцнення союзу Росії – Ірану – Сирії – Хезболли – Туреччини – Катару. Але, схоже, що це й було тим, чого й домагався сам  Барак Хуссейн Обама. Недарма, деякі американські аналітики та експерти називають Обаму комуністом, сталіністом та ісламістом. Скоріш за все, так воно і є.

Дональд Трамп чудово відчуває, що Іран – це основа зла в регіоні Широкого Близького Сходу. Зла, яке простягнулося вже дуже далеко. З подій весни 2009-го режим мулл навчився дуже багато чому. Та й вчителі були достойні – Путін, аль-Асад, Сі, Ин, Аббас та інші. А Барак Хуссейн Обама просто накачував іранський режим мільярдами доларів. За лояльність? Тільки лояльність чия та кому?

Зрозуміло, що нинішні протести не скинуть дикунський режим Хаменеї та Роухані. Зрозуміло, що у нинішніх протестів немає лідерів. Зрозуміло, що нинішні протести не мають будь-якої чіткої програми. Але, також абсолютно зрозуміло, що протести зими 2017-18 років можуть та повинні закласти основи для демонтажу та повалення сучасного тегеранського режиму. Президент Трамп знає про це. Ось чому він у своїх твіттах пише правду. Правду, яка ввела у стан тваринного страху  камарилью Обами.

Дональд Трамп у жовтні зробив правильний, але недостатній крок, відмовившись сертифікувати злочинну іранську ядерну оборудку. Як з’ясувалося, та як й прогнозувалося, цього було замало. Ту злочинну оборудку, не вагаючись, треба було розірвати у лохміття. Й одночасно вводити страхітливі санкції проти режиму мулл та його союзників по цілому світу. Зараз час втрачений. Але, не втрачено стратегічне сприйняття та стратегічне розуміння. Це фундаментальне.

Тому, якщо це так, а це, схоже, насправді так, президент Трамп повинен збиратися в дорогу. На Близький Схід, до союзників. Майже через два тижні туди рушає віце-Президент Майк Пенс.

 

 

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости мира
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.