Союз Москви – Тегерану – Дамаску –Анкари: «розчленування» Сирії та подальші дії

29 декабря 2017, 11:11
міжнародні відносини, безпека та оборона, трансатланичні відносини
0
30
Союз Москви – Тегерану – Дамаску –Анкари: «розчленування» Сирії та подальші дії

Питання про «сирійську конституцію», «вибори», «відбудову» Сирії є вже відверто другорядними на тлі початку реального та грандіозного переділу сфер впливу в регіоні Широкого Близького Сходу.

11 грудня 2017 року російський диктатор Путін разом і сирійським диктатором Башаром аль-Асадом приймали парад на авіаційній базі Хмеймім. То був парад перемоги. Фактично, війна в Сирії увійшла у заключну фазу.

Союз Москви – Тегерану – Дамаску – Анкари планував розпочати процес відновлення влади диктатора Асада під тотальним контролем Путіна та Хаменеї, розпочинаючи з листопада. Потім ту дату змістили на початок грудня, а потім – на 29 – 30 січня 2018 року.

За цей період, включаючи тристоронню зустріч у Сочі, той союз був сформований та скріплений вже остаточно. І саме за той період, фактично, був розгромлений «женевський формат», що остаточно засвідчило про крах політики Сполучених Штатів у сирійському напрямку. Можливо, інстинктивно розуміючи це, президент Трамп й підписав указ про визнання Єрусалиму столицею Ізраїлю та переведення американського посольства. Так зараз, до уявної геостратегічної лінії зіткнення, підійшли два блоки: один – Москва, Тегеран, Дамаск, Доха, Анкара та Хезболла, інший – Тель-Авів та Вашингтон.

19-20 січня 2018 року у Сочі Путін, Роухані та Ердоган будуть встановлювати свій протекторат над Сирією. Потенційні незгоди з боку Анкари, майже точно, будуть подавлені, як це вже було до цього. Схвалені союзною трійкою документи будуть передані для «штампування» «Конгресом сирійських народів» через десять днів, який знаходиться під тотальним контролем, як з боку союзу, так і режиму Асада. Так звана «західна коаліція» буде навіть «не занепокоєно» спостерігати за своїм жахливим приниженням.

Питання про «сирійську конституцію», «вибори», «відбудову» Сирії є вже відверто другорядними на тлі початку реального та грандіозного переділу сфер впливу в регіоні Широкого Близького Сходу.  Чи можна вірити розмовам, що союз Москви – Тегерану – Дамаску – Анкари погодився на передачу Ємену під контроль Саудівської Аравії та її союзників, передусім ОАЕ та Бахрейну, взамін на відмову від впливу на Сирію, ще невідомо, хоча реально?

Про що можна стверджувати, майже, достеменно, так це те, що союз буде проектувати свою міць та свій геостратегічний вплив на Лівію. І в цьому питанні Путін буде безжалісним. Ось чому Ердоган помчався із візитами до Північної Африки і ось чому він знову заверещав, що для аль-Асада місця в Сирії немає. Аль-Асад та Путін, напевно, лише посміхнулися.

Одночасно Кремль встановлює контроль над східною частиною Африки, що межує із Червоним морем, замикаючи простір домінування в регіоні із його південного флангу та проектуючи силу на Аравійський  півострів. Це щодо того, чи можна вірити цьому союзу в єменському зіткненні.

А для Ірану мета була та залишається єдиною – знищення Ізраїлю. Згідно різних джерел Путін та аль-Асад дозволили розміщення до 200 (!) тисяч іранських бойовиків вздовж сирійсько-ізраїльського кордону. За іншими даними, немовби, у тому регіоні вже перебувають 40 (!) тисяч іранських бойовиків. Повністю зрозуміло одне -  Ізраїль хочуть оточити з усіх боків, окрім моря, та поступово стискувати цей страшний обруч. Коли Трамп повинен прийняти вирішальне рішення? Вчора.

 

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости мира
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.